Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

i2 Development przewiduje skokowy wzrost skali działalności i sprzedaży mieszkań

0
Podziel się:
i2 Development przewiduje skokowy wzrost skali działalności i sprzedaży mieszkań

i2 Development przewiduje skokowy wzrost skali działalności i sprzedaży mieszkań w kolejnych latach, poinformował wiceprezes Marcin Misztal.

"Dzięki przyjętemu modelowi biznesowemu w 3 lata od rozpoczęcia działalności zmultiplikowaliśmy wyniki finansowe. Od 2012 r. zrealizowaliśmy projekty obejmujące 284 mieszkania, jesteśmy w trakcie budowy 441 lokali. W tym roku uruchomimy projekty obejmujące jeszcze ok. 1,25 tys. mieszkań. Nie podajemy szacunków na poszczególne lata, ale przewidujemy skokowy wzrost - posiadany obecnie bank ziemi (projekty w trakcie realizacji i planowane) umożliwia nam budowę ponad 1,6 tys. lokali mieszkalnych i około 30 tys. m2 powierzchni usługowo-biurowej" - powiedział Misztal w rozmowie z ISBnews.

Podkreśla, że i2 Development oferuje inwestorom "niespotykane dotąd podejście do branży deweloperskiej". "Stawiamy na sprawną realizację inwestycji o podwyższonym standardzie i standardzie premium przy ponadprzeciętnych marżach brutto. Zrealizowane przez nas projekty charakteryzowały się średnią marżą ok. 40%. Minimalizujemy ryzyka związane z naszą działalnością - środki, które planujemy pozyskać w ramach IPO zamierzamy przeznaczyć na konkretne projekty na zakupionych już przez Grupę i2 Development gruntach - wkład własny lub dopłatę do działek. Dotychczasowa działalność na rynku wrocławskim pozwoliła nam poznać oczekiwania klientów. Mamy wstępnie oszacowane przychody, koszty, harmonogramy. Jesteśmy samowystarczalni - struktura Grupy pozwala nam samodzielnie projektować i wykonywać nasze inwestycje. Przekłada się to znacząco na wysokość projektowanych marż brutto" - stwierdził wiceprezes.

Środki pozyskane ze sprzedaży nowych akcji deweloper planuje przeznaczyć na wkład własny oraz dalszy rozwój inwestycji: "Bulwar Staromiejski", "Ogrody Jordanowskie (II etap)", "Księcia Witolda", "Piękna", "Legnicka". Pozwoli to usprawnić proces realizacji projektów. Dodatkowo kwotę do 10 mln zł planuje przekazać na majątek obrotowy spółki Korfantowskie Przedsiębiorstwo Budowlane sp. z o.o. (KPB) będącej generalnym wykonawca wszystkich projektów w Grupie.

"Zamierzamy trzymać się przyjętej strategii, czyli koncentracji działalności na rynku wrocławskim. Nadal chcemy realizować inwestycje z segmentu premium oraz nabywać grunty w unikatowych lokalizacjach po cenach, które umożliwią osiąganie wysokomarżowych wyników. Dążymy do utrzymania proporcji generowanych przychodów - 75% z projektów mieszkaniowych, a pozostałe 25% - z projektów komercyjnych. Naszą flagową inwestycją jest Bulwar Staromiejski - czternaście odrębnych projektów deweloperskich. Na terenie Bulwaru przewidzieliśmy w sumie ok. 20 tys. m2 mieszkań - tu marże szacujemy na poziomie wyższym, niż osiągnięta dotychczas średnia (ok. 60% marży brutto dla projektów już realizowanych w ramach tego projektu) oraz niemal 10 tys. m2 biur i lokali usługowych. Dotychczas uzyskiwaliśmy ceny na poziomie kilkunastu tysięcy złotych za m2. Kolejne etapy będą atrakcyjniejsze, ze względu na położenie budynków przy Odrze" - wskazał Misztal.

Ocenia on, że zdobyte doświadczenie pozwala i2 Development "swobodnie realizować kolejne projekty w stolicy Dolnego Śląska". "Czujemy się bardzo dobrze, działając lokalnie i wciąż widzimy tu nowe obszary do zagospodarowania. W przyjętej strategii założyliśmy kupowanie gruntów w unikalnych lokalizacjach, po cenach dających możliwość realizowania wysokomarżowych projektów. Wypracowany model pozwala nam na finalizację inwestycji w relatywnie krótkim czasie (cykl 2-5 letni). W przyszłości nie wykluczamy ekspansji do innych miast, ale obecnie koncentrujemy się na realizacji projektów w stolicy Dolnego Śląska" - dodał wiceprezes.

Jednocześnie zaznaczył, że spółka zaprasza inwestorów "do udziału w wypracowanym zysku". "W polityce dywidendowej przyjęliśmy rekomendowanie przez zarząd walnemu zgromadzeniu wypłaty dywidendy na poziomie 50% skonsolidowanego zysku netto - począwszy od 2016 r. Zależy nam jednak na tym, aby pozostałe środki reinwestować w kolejne projekty. Interesuje nas długofalowy rozwój, stąd na bieżąco szukamy możliwości inwestowania w bardzo atrakcyjne tereny we Wrocławiu" - podsumował Misztal.

i2 Development jest jednym z wiodących deweloperów na rynku wrocławskim. Cena maksymalna akcji i2 Development w publicznej emisji została ustalona na 29 zł za jedną akcję, zgodnie z rekomendacją DM BOŚ - oferującego w procesie IPO i2 Development.

Sebastian Gawłowski

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)