Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
17.11.2017 14:16

JSW rozważa emisję obligacji w USA o wartości 500 mln USD

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) rozważa przeprowadzenie emisji obligacji denominowanych w dolarach na rynku amerykańskim o wartości 500 mln USD, poinformował p.o. prezesa Daniel Ozon.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Pracujemy obecnie nad ratingiem. Potencjalnie możliwa jest emisja JSW w USA obligacji denominowanych w dolarach z terminem spłaty nawet do 7-10 lat. Sprawdzamy na ile jest to atrakcyjne w porównaniu z dostępnym finansowaniem bankowym. Zakładamy, że niskie stopy procentowe będą nam sprzyjały, a emisja potencjalnie może mieć wartość 500 mln USD" - powiedział Ozon podczas konferencji prasowej.

Percepcja spółki takiej jak JSW - nakierowanej na przemysł stalowy jest lepsza na rynku amerykańskim niż w kraju, dodał prezes.

"Naszym celem będzie zrefinansowanie zadłużenia, by zapewnić spółce możliwość zaciągnięcia długu na najkorzystniejszych warunkach" - podkreślił Ozon.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz