Notowania

finanse
13.04.2015 12:35

Obligacje korporacyjne. Które spółki wypłacą odsetki?

Zobacz, co przyniesie tydzień na rynku Catalyst.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CarlosAndreSantos/iStockphoto)

Na rynku Catalyst w bieżącym tygodniu przypada dzień ustalenia praw do odsetek od obligacji deweloperów (Murapol i Nordic Development) oraz Meritum Banku i Getin Noble Bank. Problemów z wykupem papierów dłużnych o wartości 5,25 mln zł nie powinien mieć Admiral Boats. W przypadku trzech spółek raczej nie ma na to szans.

W tym tygodniu przypadał będzie dzień ustalenia praw do odsetek od obligacji m.in. takich podmiotów jak: Nordic Development (NOR1016), Murapol (MUR0415), Meritum Bank (MRT1022), Getin Noble Bank (GNB0418, GNB0420) czy M.W. Trade (MWT0416). Wszystkie podmioty nie powinny mieć problemu z terminowymi płatnościami kuponów.

Inaczej niestety wygląda sytuacja w przypadku dobrze znanych już inwestorom papierów spółek Uboat-Line (UBT0415), E-Kancelaria (EKA1015, EKK1016) czy ZM Mysław (MYS0715). Wypłata odsetek któregokolwiek z podmiotów byłaby dużym zaskoczeniem.

W czwartek 16 kwietnia br. przypada termin wykupu obligacji serii ADB0415 o wartości 5,25 mln zł spółki Admiral Boats. Biorąc pod uwagę niedawno zakończoną emisję publiczną na kwotę 6 mln zł, nie powinno być problemów z terminowym wykupem papierów.

W przypadku emisji publicznych - mamy obecnie prowadzoną ofertę obligacji Murapolu na kwotę 30 mln zł oraz spółki Arrinera na kwotę 5 mln zł. Druga z nich niewątpliwie należy do typu high yield-ów o wysokim poziomie ryzyka, mając na uwadze niedawne doświadczenia podobnie oprocentowanych papierów E-Kancelarii czy Uboat-Line spółka może napotkać pewien opór ze strony popytowej inwestorów indywidualnych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz