Notowania

górnictwo
22.06.2018 08:56

Oferta Apator Metrix na 26,8 mln zł wybrana w przetargu na gazomierze dla PSG

Oferta Apator Metrix - spółki zależnej Apatora, warta 26,8 mln zł, została wybrana jako najkorzystniejsza w sześciu zadaniach będących częścią przetargu na dostawę gazomierzy miechowych dla Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG) - spółki zależnej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG), podał Apator. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wartość oferty wynosi 26,8 mln zł, a realizacja dostaw nastąpi w terminie 19 miesięcy od dnia zawarcia umowy" - czytamy w komunikacie.

Warunki przetargu przewidują prawo opcji polegające na możliwości zwiększenia zamówienia maksymalnie o 40%. W związku z tym, potencjalna maksymalna wartość kontraktu wynosi 37,5 mln zł, podano także.

"Zawarcie umowy przewidziane jest po zakończeniu ewentualnych postępowań odwoławczych" - podano także.

Grupa Apator specjalizuje się w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz