Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGNiG wypada z listy "Top Picks". Zobacz, które akcje najlepiej rokują

0
Podziel się:

Z listy najlepszych spółek usunięto także Trakcję, Comp i Robyg.

PGNiG wypada z listy "Top Picks". Zobacz, które akcje najlepiej rokują
(Adam Guz/REPORTER)

Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek Dom Maklerski BOŚ dodał ABS. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie Trakcję, Comp, Robyg i PGNiG.

Według analityków, w następnym miesiącu najlepiej poradzą sobie na giełdzie następujące spółki: ABS, Agora, Asseco SEE, BSC Drukarnia, CD Projekt, Ciech, Duon, Elektrobudowa, Emperia, Ergis, Eurotel, JW Construction, Lotos, Medicalgorithmics, Mercator, Netia, Neuca, PKN Orlen, Tell, Unibep i Vistula.

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: Action, Arctic Paper, Asbis, CNG, Eurocash, Getin Noble Bank, GTC, JSW, mBank, Millennium, Orange Polska, PKO BP, Radpol, Synthos.

"W ubiegłym miesiącu wyniki uzyskane przez nasz portfel w porównaniu ze stopą zwrotu z indeksu WIG były wyższe o 5,9 pkt proc. - w kategoriach bezwzględnych wartość portfela wzrosła o 7,0 proc. w porównaniu z 1,0 proc. wzrostem indeksu WIG, przede wszystkim za sprawą dobrych wyników inwestycyjnych na długich pozycjach w takich spółkach jak Ciech, Unibep, Vistula, Duon Lotos, PKN Orlen , CD Projekt i JW. Construction, a także ze względu na trafne 'skrócenie' pozycji na GTC, mBanku i Millennium" - czytamy w raporcie.

Od początku tworzenia portfolio (tj. od końca marca 2008 r.) przyniósł dodatnią bezwzględną stopę zwrotu w wysokości 49,1 proc. (wobec 4,2 proc. wzrostu WIG), co przełożyło się na wzrost powyżej rynku o 44,9 pkt proc., podano także w materiale.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)