Notowania

transport
17.11.2016 09:20

PKP Cargo dogadało się ze związkowcami. Negocjowali od marca

Pracownicy mają otrzymać jednorazową nagrodę specjalną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP Cargo)

Zarząd PKP Cargo zawarł porozumienie ze stroną społeczną Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy (ZUZP) kończące spór zbiorowy. Uzgodniono wypłatę jednorazowej nagrody w kwocie 800 zł brutto.

"Zawarcie Porozumienia kończy spór zbiorowy wszczęty 2 lipca 2015 roku. Na mocy porozumienia, strony postanowiły z okazji 15-lecia powstania spółki, wypłacić jednorazową nagrodę specjalną w kwocie 800 zł brutto dla pracowników PKP Cargo S.A. będącym w stanie zatrudnienia i posiadającym minimum 1 rok stażu pracy" - czytamy w komunikacie.

W połowie marca tego roku zarząd PKP Cargo porozumiał się ze stroną związkową w sprawie odwołania akcji protestacyjnej. Zarząd i strona związkowa zgodzili się wówczas zawrzeć w terminie do 30 czerwca 2016 roku porozumienie w zakresie wprowadzania zmian warunków wynagradzania w formie protokołów dodatkowych do ZUZP. W czerwcu bieżącego roku - zarząd PKP Cargo zawarł porozumienie ze stroną społeczną Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy (ZUZP) odraczające termin zawarcia porozumienia kończącego spór zbiorowy do 31 grudnia tego roku.

Strata w trzecim kwartale

Po gigantycznych odpisach w pierwszym półroczu na utratę wartości czeskich aktywów PKP Cargo, w trzecim kwartale spółce nadal nie udało się wyjść na plus. Spadły przychody z usług przewozowych - głównie w Polsce, Czechach i na Słowacji, co dało w efekcie skonsolidowaną stratę prawie 6 mln zł. W tym samym okresie rok wcześniej spółka zarobiła 64 mln złotych.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 roku na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

Tagi: transport, logistyka, pkp, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz