Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
21.09.2016 12:12

PKP Cargo ma kontrakt wart 28 mln zł z PGNiG Termika

PKP Cargo podpisało z PGNiG Termika umowę na transport 1,1 mln ton węgla kamiennego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

PKP Cargo podpisało z PGNiG Termika umowę na transport 1,1 mln ton węgla kamiennego ze Śląska do dwóch elektrociepłowni i jednej ciepłowni Termiki w Warszawie - podaje spółka.

Kontrakt będzie realizowany od stycznia do grudnia 2017 roku, a jego szacowana wartość przekracza 28 mln zł. Oferta PKP Cargo została wybrana w przetargu.

"PKP Cargo jest sprawdzonym i wiarygodnym partnerem branży energetycznej i ciepłowniczej. Kontynuacja współpracy jest potwierdzeniem jakości naszych usług" mówi członek zarządu Grzegorz Fingas.

Kurs akcji PKP Cargo w ostatnich trzech miesiącach

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (47,8% udziału w rynku według masy i 55,9% według pracy przewozowej w 2015 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

Tagi: energetyka, górnictwo, hutnictwo, transport, logistyka, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz