Notowania

technologie
25.08.2016 11:48

PMR: Wartość polskiego rynku IT wzrośnie o 4,1% r/r do 34 mld zł w 2016 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polski rynek IT utrzyma pozytywną dynamikę wzrostu w latach 2016-2021. W tym roku jego wartość wzrośnie o 4,1% do ok. 34 mld zł (po wzroście o 4,2% r/r w ub.r.), prognozuje PMR. Na 2017 r. prognozowany jest wzrost na poziomie 5,5% do 35,8 mld zł.

"Relatywnie najsłabsze prognozy ma obecnie rynek sprzętu, a i tak sytuacja krajowych dostawców jest wyraźnie lepsza niż perspektywy globalne czy nawet regionalne. W prognozowanym okresie, obok niższej wolumenowo sprzedaży komputerów i monitorów na rodzimym rynku, spodziewamy się spadków również na rynku druku" - czytamy w komunikacie poświęconym raportowi firmy PMR pt. "Rynek IT w Polsce 2016".

PMR przypomina, że sprzedaż sprzętu IT na świecie w pierwszych dwóch kwartałach bieżącego roku spadła do poziomów notowanych ostatni raz blisko 10 lat temu, podano również.

Wartość indeksu koniunktury na polskim rynku IT wyniosła 31,05 pkt, co oznacza relatywnie dobrą kondycję polskiej branży IT. Należy jednak zwrócić uwagę, że w poprzedniej edycji wartość wskaźnika była niemal o 8 pkt. większa, podano również.

Badanie zostało przeprowadzone w II kw. 2016 r. i wzięło w nim udział 112 firm należących do czołowych przedsiębiorstw z sektora IT.

"Spadki odnotowano w przypadku sześciu z siedmiu składowych, tworzących indeks koniunktury. Największe zmiany zauważono w przypadku pytania dotyczącego prognozy branżowej na kolejne 12 m-cy oraz dla oceny bieżącej sytuacji w branży IT" - podsumowano w komunikacie.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz