Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rating Polski spadł, a Cyfrowego Polsatu rośnie

0
Podziel się:

EuroRating podniósł perspektywę ratingu nadanego Cyfrowemu Polsatowi, spółce zależnej od Zygmunta Solorza, do pozytywnej ze stabilnej.

Rating Polski spadł, a Cyfrowego Polsatu rośnie
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Sam rating został utrzymany na dotychczasowym poziomie BB-, poinformowała agencja.

Poprawa oceny wiarygodności kredytowej jest tym bardziej godna zauważenia, że niedawno gorszy rating dla całego kraju wystawiła agencja Standard & Poor's, a pozostałe poinformowały, że będą uważniej monitorować sytuację w Polsce.

"Podwyższenie perspektywy ratingu Cyfrowego Polsatu związane jest zakończonym sukcesem procesem refinansowania wyemitowanych wcześniej przez spółki z grupy wysokooprocentowanych obligacji denominowanych w euro i w dolarach, które służyły sfinansowaniu przejęcia Polkomtela" - czytamy w komunikacie.

EuroRating spodziewa się, że poprawa uzyskiwanego wyniku netto, związana z redukcją kosztów finansowych (spółka szacuje ten efekt na 400 mln zł rocznie), pozwoli Cyfrowemu Polsatowi na przyspieszenie budowy wartości kapitału własnego oraz zwiększania jego udziału w strukturze pasywów grupy, w której wciąż istotnie dominują zobowiązania.

"Agencja oczekuje także, że przeprowadzone refinansowanie zadłużenia ułatwi spółce również poprawę sytuacji płynnościowej" - czytamy w komunikacie.

W lutym Grupa Cyfrowy Polsat spłaciła obligacje Senior Notes wyemitowane przez spółkę zależną od Cyfrowego Polsatu - Eileme 2 AB, stanowiące jeden z elementów finansowania udzielonego m.in. spółce Polkomtel, o wartości nominalnej 542,5 mln euro i 500 mln dolarów, co zakończyło proces refinansowania dotychczasowego zadłużenia Grupy.

Giełda zareagowała wzrostem kursu akcji o 1,9 proc., choć od początku roku kurs pozostał na prawie niezmienionym poziomie.

Notowania tygodniowe Cyfrowego Polsatu

Cyfrowy Polsat i Polkomtel to zintegrowana grupa medialno-telekomunikacyjna kontrolowana przez Zygmunta Solorza Żaka.

telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)