Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezes lotosu
13.05.2016 12:13

Robert Pietryszyn nowym prezesem Lotosu

Pietryszyn aktualnie zasiada również w zarządzie PZU.

Podziel się
Dodaj komentarz
Robert Pietryszyn

Robert Pietryszyn został oficjalnie prezesem Lotosu. Wcześniej kierował on spółką Wrocław 2012, zajmującą się m.in. zarządzaniem Stadionem Miejskim w stolicy Dolnego Śląska. Jest także wieloletnim przyjacielem Dawida Jackiewicza, szefa resortu skarbu w rządzie PiS.

Aktualizacja 15:50

Wcześniejsze doniesienia Gazety Wyborczej potwierdziła w końcu spółka Lotos. W oficjalnym komunikacie informuje, że z dniem 13 maja powołany na stanowisko szefa paliwowego koncernu został Robert Pietryszyn. Wcześniej zrezygnował z bycia członkiem rady nadzorczej Lotosu, a także z zasiadania w zarządzie PZU.

Pietryszyn był związany z partią Prawo i Sprawiedliwość od pierwszych lat jej działalności. Wówczas szefował jej młodzieżowymi strukturami na Opolszczyźnie. Z szeregów ugrupowania odszedł w 2005 roku.

Za pierwszych rządów PiS został prezesem Zagłębia Lubin, a następnie trafił do spółki Wrocław 2012. Później był w zarządzie PZU, gdzie został powołany m.in. dzięki wsparciu ministra skarbu Dawida Jackiewicza, z którym się przyjaźni.

O Robercie Pietryszynie zrobiło się głośno w 2014 roku. Centralne Biuro Antykorupcyjne wszczęło kontrolę wobec jego oświadczeń majątkowych. Dotyczyła ona „prawdziwości i prawidłowości” oświadczeń majątkowych Pietryszyna z lat 2011-2014. Sprawa miała związek z pożyczkami udzielanymi ówczesnemu rzecznikowi PiS Adamowi Hofmanowi. Mowa o ponad 100 tys. zł.

Robert Pietryszyn jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, a także studiów Master of Business Administration (MBA) oraz Menedżerskich Studiów Podyplomowych "Zarządzanie firmą" - na Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu.

Posiada doświadczenie w pracach rad nadzorczych spółek giełdowych takich jak Grupa LOTOS, RUCH oraz Polcolorit. Był prezesem spółki Wrocław 2012, gdzie odpowiadał za procesy inwestycyjne, handlowe oraz odpowiedzialny za projekt UEFA Euro 2012 we Wrocławiu. W przeszłości związany z grupą kapitałowa KGHM oraz PKO BP.

Na najnowsze informacje ze spokojem zareagowali inwestorzy giełdowi. Notowania akcji Lotosu od kilku godzin utrzymują się na stabilnym poziomie, lekko powyżej 30 zł.

Obserwuj bieżące notowania akcji Lotosu

Poprzednika Roberta Pietryszyna rada nadzorcza Lotosu odwołała 13 kwietnia. Paweł Olechnowicz szefował paliwowemu koncernowi nieprzerwanie od 2002 roku.

Tagi: prezes lotosu, lts, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz