Notowania

górnictwo
12.06.2018 09:19

Serinus Energy rozpocznie produkcję gazu z Moftinu-1007 w połowie lipca

Serinus Energy zakończył prace wiertnicze na odwiercie Moftinu-1007 w Rumunii i rozpocznie produkcję gazu w połowie lipca, poinformowała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Trwa budowa Stacji Gazowej Moftinu. W ostatnią fazę wkroczyła instalacja licznika do rozliczeń podatkowych sprzedaży gazu, spółka zainicjowała proces przekazania Transgaz zarządzania rurociągiem do sprzedaży gazu, a Transgaz zrealizuje podłączenie linii sprzedażowej gazu do krajowego systemu przesyłu gazu Transgaz. Spółka spodziewa się, że wstępny rozruch i przekazanie do użytkowania stacji gazowej wraz z pierwszą produkcją z Moftinu-1000 rozpoczną się pod koniec czerwca. Gaz z Moftinu-1007 dołączy do tego procesu w połowie lipca" - czytamy w komunikacie.

"Wstępny rozruch i użytkowanie stacji gazowej bez tych jednostek będzie skutkowało tym, że produkcja spółki i dostawy gazu zarówno z odwiertu Moftinu-1000, jak i Moftinu-1007 do systemu przesyłu Transgaz nastąpią już w drugiej połowie lipca 2018 r. W efekcie spółka finalizuje umowy na sprzedaż gazu z podmiotami zajmującymi się obrotem gazem, aby w imieniu spółki prowadziły sprzedaż tych wolumenów" - czytamy dalej.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w Brunei, Tunezji i Rumunii. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz