Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
09.11.2017 12:48

Tauron spodziewa sie wzrostu cen węgla o kilkanaście procent w 2018 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tauron Polska Energia spodziewa się wzrostu cen węgla o kilkanaście procent w przyszłym roku, poinformował wiceprezes Marek Wadowski.

"Spodziewamy się wzrostu cen węgla o kilkanaście procent" - powiedział Wadowski dziennikarzom.

Dodał, że chodzi o jednostkowy koszt zakupu węgla, jaki ponosi segment wytwarzania.

"To jest z jednej strony efekt samej ceny, a z drugiej jakości tego węgla" - wskazał.

Tauron podał wcześniej, że w okresie I-III kw. 2017 r. produkcja węgla handlowego była wyższa o 11% r/r i wyniosła 4,68 mln ton. Sprzedaż węgla handlowego wzrosła o 22% do 5,01 mln ton. Przyrost wolumenu produkcji węgla był związany przede wszystkim ze zwiększeniem zdolności wydobywczych w Zakładzie Górniczym Brzeszcze oraz korzystnym rozkładem ścian wydobywczych w Zakładzie Górniczym Janina. W tym okresie 53% zapotrzebowania Grupy na węgiel niezbędny do produkcji energii elektrycznej i ciepła zostało zaspokojone surowcem pochodzącym z własnych zakładów górniczych.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Tagi: energetyka, górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz