Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tauron spodziewa sie wzrostu cen węgla o kilkanaście procent w 2018 r.

0
Podziel się:
Tauron spodziewa sie wzrostu cen węgla o kilkanaście procent w 2018 r.

Tauron Polska Energia spodziewa się wzrostu cen węgla o kilkanaście procent w przyszłym roku, poinformował wiceprezes Marek Wadowski.

"Spodziewamy się wzrostu cen węgla o kilkanaście procent" - powiedział Wadowski dziennikarzom.

Dodał, że chodzi o jednostkowy koszt zakupu węgla, jaki ponosi segment wytwarzania.

"To jest z jednej strony efekt samej ceny, a z drugiej jakości tego węgla" - wskazał.

Tauron podał wcześniej, że w okresie I-III kw. 2017 r. produkcja węgla handlowego była wyższa o 11% r/r i wyniosła 4,68 mln ton. Sprzedaż węgla handlowego wzrosła o 22% do 5,01 mln ton. Przyrost wolumenu produkcji węgla był związany przede wszystkim ze zwiększeniem zdolności wydobywczych w Zakładzie Górniczym Brzeszcze oraz korzystnym rozkładem ścian wydobywczych w Zakładzie Górniczym Janina. W tym okresie 53% zapotrzebowania Grupy na węgiel niezbędny do produkcji energii elektrycznej i ciepła zostało zaspokojone surowcem pochodzącym z własnych zakładów górniczych.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)