Notowania

gospodarka
11.05.2017 07:55

Na Wall Street niepewność. Mimo dymisji szefa FBI rekord Nasdaq

Środowa sesja giełdowa w Nowym Jorku zakończyła się niewielkimi zmianami głównych indeksów. Rynek odrobił wcześniejsze straty spowodowane wzrostem niepewności politycznej w USA po zwolnieniu szefa FBI. Kurs zamknięcia Nasdaq miał najwyższy poziom w historii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

Środowa sesja giełdowa w Nowym Jorku zakończyła się niewielkimi zmianami głównych indeksów. Rynek odrobił wcześniejsze straty spowodowane wzrostem niepewności politycznej w USA po zwolnieniu szefa FBI. Kurs zamknięcia Nasdaq miał najwyższy poziom w historii.

W Stanach Zjednoczonych na pierwszy plan wysunęła się polityka personalna Donalda Trumpa.

We wtorek wieczorem czasu polskiego Trump zdymisjonował dyrektora FBI Jamesa Comeya. To drugi w historii przypadek zwolnienia szefa tej agencji przed upływem jego 10-letniej kadencji. Dymisja związana jest ze skandalem e-mailowym z kandydatką na prezydenta Hilary Clinton, ale i ze śledztwem odnośnie powiązań kampanii Trumpa z Rosją.

Inwestorzy obawiają się, że przepychanki personalne mogą przynajmniej częściowo odwrócić uwagę Republikanów od prac nad reformą podatków, której projekt w końcówce kwietnia oficjalnie zaprezentowała ekipa Trumpa - podaje PAP.

Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł o 0,16 proc. do 20 943,11 pkt. S&P 500 zwyżkował o 0,11 proc. do poziomu 2 399,63 pkt. a Nasdaq Comp. zyskał 0,14 proc. kończąc dzień na poziomie 6 129,14 pkt. Dla Nasdaq była to piąta z rzędu wzrostowa sesja i zamknięcie było na rekordowym poziomie.

Notowania na Wall Street

Do spadków na DJI najmocniej przyczyniły się notowania Walta Disneya, tracące 2,2 proc.. Przychody z kluczowej dla spółki części działalności (telewizja kablowa) wyniosły w pierwszym kwartale 4,06 mld dol., czyli ponad 100 mln dol. poniżej oczekiwań analityków.

O blisko 18 proc. wzrosły akcje Nvidii. Producent kart graficznych podwoił w ujęciu rocznym zysk w I kw., wyraźnie przebijając konsensus - podaje PAP.

Walory Electronic Arts zyskały 13 proc. Producent gier komputerowych podał, że jego zysk w I kw. wyniósł 1,81 dol. na akcję, podczas gdy rynek oczekiwał 1,63 dol.

O 18 proc. spadały akcje niedawnego debiutanta - Snap, Inc. Dane kwartalne rozczarowały inwestorów.

Kończący się sezon wyników sprawia, że inwestorzy uważniej obserwować będą dane makroekonomiczne. Najważniejsze opublikowane będą w najbliższy piątek - sprzedaż detaliczna w kwietniu.

Tagi: gospodarka, giełda, usa, wall street, wydarzenie, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz