Notowania

giełda
10.08.2015 15:01

Warren Buffett idzie na kolejne zakupy. Wyda ponad 30 miliardów dolarów

Miliarder poinformował właśnie o przejęciu spółki z branży przemysłowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

To jedna z największych transakcji w historii imperium Warrena Buffetta, Berkshire Hathaway. Za ponad 37 miliardów dolarów amerykański gigant przejmuje Precision Castparts Corp., producenta m.in. części do samolotów pasażerskich.

Jak podaje Bloomberg, Warren Buffett nie szczędził pieniędzy, by przejąć nową firmę. Kupuje jej akcje po 235 dolarów za sztukę, czyli o ponad jedną czwartą więcej niż wynosił ich kurs podczas piątkowego zamknięcia notowań na Wall Street.

Producent obecny m.in. w branży lotniczej i energetycznej, działa na rynku już od ponad 60 lat, zatrudnia 30 tysięcy osób. Ostatnio kurs spółki poszedł w dół, co ma związek ze spadkiem cen energii na rynkach. Najbogatszy człowiek na świecie nie zważał jednak na to, bo jak sam zawsze przyznaje, interesują go inwestycje długoterminowe.

Zgodnie informacjami podawanymi przez Bloomberga powołującego się na CNBC Berkshire Hathaway zapłaci za przejęcie ponad 23 miliardy dolarów gotówką. Reszta będzie pochodzić z kredytów.

Analitycy przypominają, że po raz ostatni Warren Buffett wydał miliardy dolarów na zakup spółki przemysłowej w 2010 roku. Było to przejęcie firmy zajmującej się transportem kolejowym, Burlington Northern Railroad. Wówczas transakcja była warta ponad 26 miliardów dolarów.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz