Notowania

Wielkie zwolnienia w PZU. Z pracą pożegna się prawie tysiąc osób

Ubezpieczyciel poinformował, że rozpoczyna proces restrukturyzacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz KRUPA)
Michał Krupiński, prezes PZU

Grupa PZU planuje zwolnienia pracowników. Według zapowiedzi w tym roku z ubezpieczycielem pożegna się 956 osób.

Zarządy PZU i PZU Życie podjęły decyzję o rozpoczęciu procesu restrukturyzacji zatrudnienia we wszystkich obszarach funkcjonalnych firmy. Restrukturyzacja ma objąć do 1944 osoby. W tym szacuje się, że redukcja zatrudnienia dotyczyć będzie do 956 pracowników. Takie informacje przekazała Grupa PZU.

"Proces zmiany, jaka nas czeka, związany jest z przyjętą i realizowaną Strategią Grupy PZU na lata 2016-2020. Ważne jest dla mnie, aby był on przeprowadzony w sposób jak najmniej dotkliwy i zapewnił zwalnianym pracownikom istotną pomoc. Liczę, że wypracowane porozumienie ze związkami zawodowymi działającymi w PZU uwzględni oczekiwania każdej ze stron. Nadchodzący czas będzie także dużym wyzwaniem dla naszych menadżerów. Zależy mi na tym, aby w tym trudnym okresie byli szczególnie wrażliwi i uważni oraz wspierali członków swoich zespołów" - powiedział członek zarządu Bartłomiej Litwińczuk, cytowany w informacji przekazanej przez PZU.

Przeprowadzenie restrukturyzacji zatrudnienia w PZU i PZU Życie planowane jest w okresie od 24 marca do 18 grudnia 2017 r. Restrukturyzacja ma objąć do 1.944 osoby, w tym redukcja zatrudnienia dotyczyć będzie do 956 pracowników PZU i PZU Życie z różnych grup zawodowych.

"Koszty związane z wypłatą świadczeń na rzecz pracowników zwalnianych w związku z restrukturyzacją zatrudnienia zostały oszacowane w budżetach PZU SA i PZU Życie SA na 2017 rok i zostaną ujęte w jednostkowych rocznych sprawozdaniach finansowych PZU SA i PZU Życie SA oraz w skonsolidowanym rocznym sprawozdaniu finansowym grupy kapitałowej PZU SA za rok 2017" - podaje PZU.

Kurs akcji PZU od początku 2016 roku

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-03-2017

SOCJALDEMOKRATAStary żyd Lejzorek Rotszwaniec (pisownia fonetyczna) mawiał jak zwalniają to będą przyjmować ale SWOICH . Dziekuję za uwagę !

10-03-2017

dymmi dobrze zwolnic tych nierobow czeamy teaz na zus

10-03-2017

AAAKUPILI BANK PEKAO WYDALI KASĘ A TERAZ LUDZI BĘDĄ ZWALNIAĆ . TAK WYGLĄDA REPOLONIZACJA MORAWIECKIEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (23)