Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marcin Lis
Marcin Lis
|
aktualizacja

XTPL podpisał porozumienie z HPK Inc. Polska technologia zainteresowała globalnych liderów

8
Podziel się:

Wrocławska spółka technologiczna podpisała porozumienie z południowokoreańską spółką HPK, czyli jednym z głównych dostawców dla koncernu LG.

Prezes XTPL Filip Granek
Prezes XTPL Filip Granek (Materiały prasowe, XTPL)

"Spółka informuje, że w dniu dzisiejszym zawarte zostało memorandum of understanding z z firmą HPK Inc. z siedzibą w Korei Południowej" - poinformowała wrocławska XTPL.

Porozumienie jest wstępem do komercyjnej współpracy. Dla polskiej spółki może być to przełomem, gdyż HPK Inc. jest jednym z głównych dostawców urządzeń do naprawy defektów w wyświetlaczach dla koncernu LG, którego spółka zależna LG Display odpowiada za 17% światowej produkcji wyświetlaczy, co klasyfikuje ją na drugim miejscu po innej azjatyckiej firmie, z którą porozumienie XTPL już posiada - chińskim BOE z udziałem w rynku na poziomie 18 proc..

- Naprawa defektów w wyświetlaczach jest obecnie jednym z dwóch pól aplikacyjnych, w których prowadzimy komercjalizację naszej technologii. Podpisane dziś memorandum z HPK oznacza wejście na kolejny, wyższy poziom w relacji biznesowej z tym partnerem - komentuje porozumienie prezes XTPL Filip Granek.

Zobacz także: Oglądaj też: Firma bez szefa. Przyszłość zarządzania?

Pierwsze sygnały o możliwości nawiązania dalekowschodniej współpracy przez XTPL pojawiły się jeszcze w sierpniu. Spółka wtedy otwarcie przyznała, że prowadzi rozmowy o komercjalizacji swojej technologii z koreańskim producentem wyświetlaczy notowanym na giełdzie w Seulu, którego przychody przed rokiem wyniosły ponad 50 mld dol.

Kolejne dalekowschodnie porozumienie

Poprzednia informacja o nawiązaniu dalekowschodniej współpracy - podpisaniu umowy na ewaluację technologii z chińskim gigantem i liderem światowej produkcji wyświetlaczy - BOE - podbiła kurs akcji spółki o ponad jedną trzecią. Nawet po korekcie, kurs utrzymał się na poziomie o 30 proc. wyższym niż przed raportem o nawiązaniu współpracy. Stało się tak, choć wspomniana umowa jest jedynie wstępem do komercjalizacji współpracy - Chińczycy zadeklarowali, że w razie zakończenia ewaluacji sukcesem natychmiast przystąpią do negocjacji warunków umowy biznesowej.

- Umowa z BOE potwierdza, że technologia XTPL jest w obszarze zainteresowań największych światowych producentów wyświetlaczy. Liderzy tego sektora chcą z nami bezpośrednio współpracować i wychodzą z inicjatywą. BOE zgłosiło się do nas podczas tegorocznych targów branżowych Display Week w Kalifornii. Producent ten chce dzięki naszej technologii poprawić przewodność elektryczną w nowych generacjach wyświetlaczy. Nawiązanie współpracy poszerza obszar zastosowania naszej technologii w tej branży - mówił wówczas dr Filip Granek, prezes XTPL.

Polska spółka technologiczna z Wrocławia, która na głównym rynku stołecznej GPW zadebiutowała w lutym 2019 r., zajmuje się ultraprecyzyjnym drukowaniem nanomateriałów, czyli technologią stosowaną choćby w produkcji wyświetlaczy w smartfonach. Rozwiązanie stworzone przez XTPL pozwala m.in. na eliminację "martwych pikseli" jeszcze w fazie produkcji nowoczesnych wyświetlaczy. Polska technologii jest o tyle przełomowa, że drukuje struktury 20-krotnie mniejsze niż wynosi obecny standard.

Równocześnie polska spółka planuje wejść na rynek wyświetlaczy na giętkich podłożach, które są stosowane choćby w pierwszych smartfonach ze składanymi wyświetlaczami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
JAN
4 lata temu
To znaczy że zamiast produkować na cały świat, to cieszymy się że Azja będzie produkować. My to się niczego nigdy nie dorobimy
Michal
4 lata temu
"Polska technologii"? No tak "Polska język trudny język.
sdfghj/k/.,hg...
4 lata temu
Co za kocopoły?Kto to napisał????
Alik
4 lata temu
Od kilku lat poraża mnie nieuctwo dziennikarzy i ich czytelników wyrażające się w błędnym używaniu pojęcia "technologia", jako wszystkiego co ma coś wspólnego z informatyką lub smartfonem. Według wikipedii - technologia – to metoda przygotowania i prowadzenia procesu wytworzenia lub przetwarzania jakiegoś dobra lub informacji. Technologia może oznaczać konkretny proces (np. technologia klejenia, technologia malowania, produkcji kiełbasy itp.). Można rozpatrywać produkty pod względem technologiczności, czyli optymalizacji konstrukcji dla danego procesu, tak by dany projekt nie sprawiał trudności wykonania daną metodą.
Pat
4 lata temu
Nie da się tego czytać. Poziom artykułu poraża