Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Yareal ma umowę sprzedaży stołecznego biurowca Nowogrodzka Square

0
Podziel się:

Yareal podpisał umowę sprzedaży biurowca Nowogrodzka Square w Warszawie, podała spółka. Flagowa inwestycja biurowa Yareal trafi do portfela aktywów francuskiego funduszu zarządzanego przez Amundi Real Estate. Biurowiec Nowogrodzka Square został oddany do użytku jesienią 2018 r.

Biurowiec Nowogrodzka Square został oddany do użytku jesienią 2018 r.
Biurowiec Nowogrodzka Square został oddany do użytku jesienią 2018 r. (Forum, Forum, Michal Dyjuk, RM, Forum / Michal Dyjuk)

- Nowogrodzka Square to wizytówka Yareal, dlatego w budowę tego biurowca włożyliśmy mnóstwo serca i pracy. Przekazujemy Nowogrodzka Square w dobre ręce z przekonaniem, że ten niezwykły budynek zapewni najemcom dogodne warunki pracy, a funduszowi rosnącą wartość portfela. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek można przekonać się, że przyjęte rozwiązania, takie jak uchylne okna, tarasy czy możliwość dowolnego kształtowania przestrzeni biurowej, są koniecznością w realiach ograniczeń wynikających z globalnej pandemii. Ten biurowiec to znakomita inwestycja, z którą już wcześniej swoją przyszłość związali długoterminowymi umowami bardzo solidni najemcy, a teraz robi to fundusz zarządzany przez Amundi Real Estate, czyli europejskiego lidera tego rynku - powiedział prezes Yareal Polska Eric Dapoigny.

W ramach negocjacji fundusz korzystał ze wsparcia doradców ds. przejęć Knight Frank, CMS doradzającego w kwestiach prawnych oraz z doradztwa technicznego Sentient. Yareal korzystał z pomocy ekspertów rynku nieruchomości CBRE oraz wsparcia prawnego kancelarii GIDE.

Realizacja biurowca Nowogrodzka Square trwała niespełna 20 miesięcy. Wzdłuż biurowca Yareal stworzył pasaż miejski, tworzący ogólnodostępny zielony deptak, otwierający budynek na Aleje Jerozolimskie i ul. Nowogrodzką, przypomniano.

Warszawa biurowym placem budowy

Warszawa jest wielkim placem budowy powierzchni biurowej. Z danych firmy REDD wynika, że w 44 realizowanych inwestycjach w sumie powstają 957 tys. m kw. nowej powierzchni. 13 budynków jest już w pełni skomercjalizowanych.

Jak wynika z podsumowania I kwartału 2020 roku, w Warszawie zasoby powierzchni biurowej w budynkach oddanych i w budowie wyniosły 7,6 mln mkw.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)