Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
ANA
|

Zakupy w trakcie pandemii. Przychody Wojasa spadły o jedną czwartą

2
Podziel się:

Przychody Wojasa, jednego z największych producentów obuwia w Polsce, były we wrześniu niższe o 27 proc. w porównaniu z wrześniem ubiegłego roku. Natomiast pierwsze dane o wydatkach klientów Banku Pekao pokazują, że w tym roku nie widać sezonowego wzrostu sprzedaży odzieży i obuwia.

Zakupy w trakcie pandemii. Przychody Wojasa spadły o jedną czwartą
Zakupy w trakcie pandemii. (Pixabay, pixabay)
bEKnScFx

Przychody Wojasa ze sprzedaży wyniosły we wrześniu 25,8 mln zł. Natomiast przychody tylko ze sprzedaży detalicznej wyniosły 16,1 mln zł i były niższe o 23 proc. w porównaniu z wrześniem ubiegłego roku.

Z kolei od początku roku, czyli w okresie styczeń – wrzesień, przychody ze sprzedaży wyniosły 169,8 mln zł i były o 17 proc. niższe niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Po wybuchu pandemii cała branża odzieży i obuwia ucierpiała, m. in. w wyniku zamknięcia galerii w trakcie lockdownu. Po odmrożeniu segment modowy zaczął stopniowo odrabiać straty. Pod koniec wakacji pod względem obrotów tracił niespełna 10 proc. wobec początku roku, co jest jednym z najlepszych wyników, biorąc pod uwagę inne branże, wynika z raportu EY "Czy w pandemii centra są handlowe?”.

bEKnScFz
Zobacz także: Będą kolejne restrykcje? "Przygotowujemy wariant najgorszy"

Według raportu szybkość odrabiania strat zależy także od lokalizacji sklepu. Zdecydowanie szybciej poziom obrotów wracał do sytuacji sprzed pandemii w obiektach typu convenience, czy niższych generacjach centrów handlowych. To z kolei wskazuje, że dużo szybciej wracamy do zakupów w tańszych konceptach modowych.

bEKnScFF

Mimo optymistycznych wniosków, jakie płyną dla branży modowej z raportu EY, najnowsze dane o wydatkach klientów Banku Pekao (obejmujące okres z nowymi restrykcjami) pokazują, że w tym roku nie widać sezonowego wzrostu sprzedaży odzieży i obuwia.

Restrykcje, a także sytuacja gospodarcza w kraju wpłynęła na wiele branż. Miała także przełożenie na ceny. Według danych GUS, średni poziom cen odzieży i obuwia we wrześniu spadł o 2 proc. w porównaniu z wrześnie ubiegłego roku. W tym samym czasie średni poziom cen w Polsce wzrósł o 3,2 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKnScGa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Tomek
rok temu
PiS wydoił uczciwie pracujących ludzi z kasy to co się dziwić że zacisneli pasa .Pozdrawiam
Tadek
rok temu
Sam w tym roku nie kupiłem butów ani nowych spodni do biura. Wystarczają mi dresy i kapcie.