Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lpp
31.03.2020 13:39

Zarząd LPP rezygnuje z wynagrodzenia. To ponad pół miliona oszczędności miesięcznie

Członkowie zarządu spółki LPP dobrowolnie zrezygnowali z wynagrodzenia. Zamiast sześciocyfrowych sum miesięcznie będą dostawać symboliczną złotówkę. Do czasu uporania się z kryzysem koronawirusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Właściciel Reserved oszczędzi na wypłatach członków zarządu. (Fot: Arkadiusz Ziolek/ East News.)

W Polsce przybywa zakażonych koronawirusem. W celu ograniczenia epidemii rząd wprowadza nowe restrykcyjne przepisy, które odbiją się na gospodarce. Ekonomiści spodziewają się, że w kolejnych miesiącach nawet setki tysięcy osób może stracić pracę i źródło dochodów.

Sami z siebie z wynagrodzeń zrezygnowali właśnie członkowie zarządu jednej z największych polskich spółek odzieżowych. Od początku kwietnia każda z czterech osób zasiadająca we władzach LPP (właściciel marek Reserved, Cropp i House) będzie dostawać miesięcznie symboliczną złotówkę.

"W związku z trudną sytuacją ekonomiczną w gospodarce światowej oraz trudnymi do przewidzenia perspektywami wyeliminowania skutków kryzysu pandemii, wszyscy członkowie zarządu LPP SA, począwszy od kwietnia 2020 roku, wyrazili zgodę na obniżenie ich wynagrodzeń do symbolicznej kwoty 1 PLN" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Koronawirus to wzrost bezrobocia. Przedstawiciel pracodawców kreśli smutną wizję

Obniżenie wynagrodzenia ma obowiązywać do "momentu uznania przez zarząd LPP, że sytuacja finansowa spółki jest bezpieczna i przewidywalna".

Zarobki, z których zrezygnowali zarządzający, nie są małe. Nie znamy jeszcze danych za 2019 rok (raport z informacją o wynagrodzeniach pojawi się dopiero 21 maja), ale rok wcześniej na wynagrodzenia czterech członków zarządu poszło w sumie 7 mln 929 tys. zł. Przy tych samych stawkach obecnie spółka oszczędziłaby na wypłatach miesięcznie około 660 tys. zł.

Oczywiście najwięcej straci prezes Marek Piechocki, który w 2018 roku zarobił 2 mln 799 tys. zł (pensja + premie). Miesięcznie daje to około 233 tys. zł.

(LPP)
(Fot: lpp)

To nie jedyne oszczędności, po jakie sięga firma. Niedawno zarząd podjął uchwałę, w której postanowił rekomendować radzie nadzorczej i akcjonariuszom niewypłacanie dywidendy za 2019 rok. Wypracowany zysk chce w całości zatrzymać w spółce.

"W swej decyzji zarząd spółki kieruje się dobrem pracowników i chęcią utrzymania miejsc pracy oraz zapewnieniem płynności finansowej spółki, w aktualnej trudnej sytuacji rynkowej, wywołanej epidemią koronawirusa COVID-19" - czytamy w komunikacie.

W ubiegłym roku akcjonariusze LPP zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 110 mln zł. Taka kwota zysku została rozdzielona między wszystkich posiadaczy akcji spółki.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: lpp, koronawirus, wynagrodzenia, zarobki, reserved, marek piechocki, wiadomości, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-03-2020

rambostbKiedy posłowie dostaną 40 procent uposażenia,a drugie 40 dopłavi im ich partia.Niech i oni wiedzą,że życie to nie bajka.Panie ministrze,kiedy taka … Czytaj całość

31-03-2020

pitupituTaaa, teraz to trzęsą portkami, żeby nie stracic murzynów, którzy na nich harują każdego dnia, a jak się skończy epidemia, to znowu wrócą do uciskania … Czytaj całość

31-03-2020

etykgest godny naśladowania

Rozwiń komentarze (26)