Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Zarząd LPP rezygnuje z wynagrodzenia. To ponad pół miliona oszczędności miesięcznie

23
Podziel się

Członkowie zarządu spółki LPP dobrowolnie zrezygnowali z wynagrodzenia. Zamiast sześciocyfrowych sum miesięcznie będą dostawać symboliczną złotówkę. Do czasu uporania się z kryzysem koronawirusa.

Właściciel Reserved oszczędzi na wypłatach członków zarządu.
Właściciel Reserved oszczędzi na wypłatach członków zarządu. (East News, Arkadiusz Ziolek/ East News.)
bDKmfvFN

W Polsce przybywa zakażonych koronawirusem. W celu ograniczenia epidemii rząd wprowadza nowe restrykcyjne przepisy, które odbiją się na gospodarce. Ekonomiści spodziewają się, że w kolejnych miesiącach nawet setki tysięcy osób może stracić pracę i źródło dochodów.

Sami z siebie z wynagrodzeń zrezygnowali właśnie członkowie zarządu jednej z największych polskich spółek odzieżowych. Od początku kwietnia każda z czterech osób zasiadająca we władzach LPP (właściciel marek Reserved, Cropp i House) będzie dostawać miesięcznie symboliczną złotówkę.

bDKmfvFP

"W związku z trudną sytuacją ekonomiczną w gospodarce światowej oraz trudnymi do przewidzenia perspektywami wyeliminowania skutków kryzysu pandemii, wszyscy członkowie zarządu LPP SA, począwszy od kwietnia 2020 roku, wyrazili zgodę na obniżenie ich wynagrodzeń do symbolicznej kwoty 1 PLN" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zobacz także: Koronawirus to wzrost bezrobocia. Przedstawiciel pracodawców kreśli smutną wizję

Obniżenie wynagrodzenia ma obowiązywać do "momentu uznania przez zarząd LPP, że sytuacja finansowa spółki jest bezpieczna i przewidywalna".

bDKmfvFV

Zarobki, z których zrezygnowali zarządzający, nie są małe. Nie znamy jeszcze danych za 2019 rok (raport z informacją o wynagrodzeniach pojawi się dopiero 21 maja), ale rok wcześniej na wynagrodzenia czterech członków zarządu poszło w sumie 7 mln 929 tys. zł. Przy tych samych stawkach obecnie spółka oszczędziłaby na wypłatach miesięcznie około 660 tys. zł.

Oczywiście najwięcej straci prezes Marek Piechocki, który w 2018 roku zarobił 2 mln 799 tys. zł (pensja + premie). Miesięcznie daje to około 233 tys. zł.

bDKmfvFW

To nie jedyne oszczędności, po jakie sięga firma. Niedawno zarząd podjął uchwałę, w której postanowił rekomendować radzie nadzorczej i akcjonariuszom niewypłacanie dywidendy za 2019 rok. Wypracowany zysk chce w całości zatrzymać w spółce.

"W swej decyzji zarząd spółki kieruje się dobrem pracowników i chęcią utrzymania miejsc pracy oraz zapewnieniem płynności finansowej spółki, w aktualnej trudnej sytuacji rynkowej, wywołanej epidemią koronawirusa COVID-19" - czytamy w komunikacie.

W ubiegłym roku akcjonariusze LPP zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 110 mln zł. Taka kwota zysku została rozdzielona między wszystkich posiadaczy akcji spółki.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDKmfvFX

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDKmfvGq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(23)
rambostb
11 miesięcy temu
Kiedy posłowie dostaną 40 procent uposażenia,a drugie 40 dopłavi im ich partia.Niech i oni wiedzą,że życie to nie bajka.Panie ministrze,kiedy taka decyzja?
kr
11 miesięcy temu
Proponuję ,żeby wszyscy politycy zrezygnowali z uposażeń za okres 3 miesięcy,mowa o posłach,senatorach ministrach,vc ministrów i kadry kierowniczej,kwotę przekazać na wyposażenie szpitali
tgtg
11 miesięcy temu
Raczej odłożyli... Czekam na zarządy spólek Skarbu Państwa. Oczywiście to żart.
bDKmfvGr
Fredi
11 miesięcy temu
Szacun .
Olopolo
11 miesięcy temu
Akurat w tym przypadku to firma jest ok w stosunku do pracownikow, a przedewszystkim to jest polski kapitał, który inwestowany jest w polsce ale zawsze znajdzie sie paru maruderów ktorym nawet swiatło w lodowce bedzie przeszkadzac
...
Następna strona