Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

100 obwodnic za 28 mld zł. Minister ogłasza program budowy

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zdradza szczegóły rządowego programu "100 obwodnic". Szacowany koszt budowy tych dróg to 28 mld zł, program ma być realizowany w latach 2020-2030.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Program "100 obwodnic". Minister zdradza szczegóły

- Szacunkowa wartość programu została wstępnie określona na 28 mld zł - powiedział, cytowany przez PAP, Adamczyk. Jak dodał, wartość całego programu jest szacunkowa, gdyż w przypadku 43 obwodnic przygotowano już wstępne warianty ich przebiegu, ale nie są one jeszcze znane "co do kilometra".

Adamczyk powiedział też, że kolejnym krokiem w realizacji programu stu obwodnic będzie jego przedstawienie na forum Rady Ministrów, która musi go zaakceptować. - Chciałbym, żeby stało się to jak najszybciej, ale myślę, że realnym terminem akceptacji programu jest sierpień - zaznaczył.

Dodał, że pierwsze przetargi w programie "100 obwodnic" zostaną ogłoszone już w tym roku. Z kolei wiceminister infrastruktury Rafał Weber przedstawił sto zadań inwestycyjnych, które będą realizowane w ramach programu 100 obwodnic.

Obejrzyj: Budowa dróg, ile kilometrów w 2020?

- Przede wszystkim będziemy budować obwodnice w tych miastach i miasteczkach, w których w tej chwili natężenie ruchu jest bardzo duże. Dlatego te miasta i miejscowości, które w tej chwili są objęte największym natężeniem ruchu, zostały wskazane do realizacji w ramach programu "100 obwodnic" - wskazał Weber.

Dodał, że kolejnym kryterium wziętym pod uwagę przez resort przy przygotowywaniu programu jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. - Będziemy budowali obwodnice w tych miejscach, w których dochodziło do największej liczby wypadków. Chcemy objąć tym programem drogi krajowe, by budować bezpieczną sieć dróg krajowych po to, by w Polsce wzrastało bezpieczeństwo na drogach krajowych - podkreślił Weber.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: drogi, budowa dróg, infrastruktura, andrzej adamczyk, 100 obwodnic, sto obwodnic, rząd, rządowy program, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-02-2020

LemanLata realizacji 2020-2030... Pewnie będzie jak ze 100000 mieszkań lub milion aut elektrycznych, dobre sobie. Teraz zbliżają się wybory prezydenckie to … Czytaj całość

08-02-2020

Pawelo znam. Miało być mega dużo elektryczne auta ,mieszkania ,a teraz obwodnicę

08-02-2020

3ci sortA na obwodnicach będą jeździć reaktywowane Pekaesy. Elektryczne oczywiscie. I dowozic mieszkańców domów zbudowanych w ramach Mieszkanie +. Gdyby … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (47)