Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

100 obwodnic za 28 mld zł. Minister ogłasza program budowy

47
Podziel się:

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zdradza szczegóły rządowego programu "100 obwodnic". Szacowany koszt budowy tych dróg to 28 mld zł, program ma być realizowany w latach 2020-2030.

Program "100 obwodnic". Minister zdradza szczegóły
Program "100 obwodnic". Minister zdradza szczegóły (East News)
bEsfJKRN

- Szacunkowa wartość programu została wstępnie określona na 28 mld zł - powiedział, cytowany przez PAP, Adamczyk. Jak dodał, wartość całego programu jest szacunkowa, gdyż w przypadku 43 obwodnic przygotowano już wstępne warianty ich przebiegu, ale nie są one jeszcze znane "co do kilometra".

Adamczyk powiedział też, że kolejnym krokiem w realizacji programu stu obwodnic będzie jego przedstawienie na forum Rady Ministrów, która musi go zaakceptować. - Chciałbym, żeby stało się to jak najszybciej, ale myślę, że realnym terminem akceptacji programu jest sierpień - zaznaczył.

bEsfJKRP

Dodał, że pierwsze przetargi w programie "100 obwodnic" zostaną ogłoszone już w tym roku. Z kolei wiceminister infrastruktury Rafał Weber przedstawił sto zadań inwestycyjnych, które będą realizowane w ramach programu 100 obwodnic.

Zobacz także: Obejrzyj: Budowa dróg, ile kilometrów w 2020?

- Przede wszystkim będziemy budować obwodnice w tych miastach i miasteczkach, w których w tej chwili natężenie ruchu jest bardzo duże. Dlatego te miasta i miejscowości, które w tej chwili są objęte największym natężeniem ruchu, zostały wskazane do realizacji w ramach programu "100 obwodnic" - wskazał Weber.

bEsfJKRV

Dodał, że kolejnym kryterium wziętym pod uwagę przez resort przy przygotowywaniu programu jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. - Będziemy budowali obwodnice w tych miejscach, w których dochodziło do największej liczby wypadków. Chcemy objąć tym programem drogi krajowe, by budować bezpieczną sieć dróg krajowych po to, by w Polsce wzrastało bezpieczeństwo na drogach krajowych - podkreślił Weber.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEsfJKSq
infrastruktura
KOMENTARZE
(47)
Dojna Zmiana
rok temu
S 5 miala Dojna Zmiana oddac w 2018 ( niektóre odcinki ) prosze przyjechać i zobaczyc nawet sie ich nie buduje , stoją rozryte a mowi sie o 2022 roku Klamcy oszusci i tyle
Dojna Zmiana
rok temu
Pójdę o zakład z każdym ze zaden termin nie zostanie zachowany a polowa nie powstanie Tak obiecuje piss a jak buduje ? wystarczy prześledzić dane Klamcy i zlodzieje
Upierdliwy
rok temu
Może tak rząd mógłby zacząć realizować naprawę wszystkich dziurawych jezdni i chodników w miastach, bo chyba to właśnie tam spędzamy najwięcej czasu za naszego życia.
bEsfJKSr
niki
rok temu
kolejny program, kolejne puste obietnice albo szczątkowe realizacje jak ze wszystkim
Df
rok temu
Program 100 mostów też już obiecali plus cała reszta
...
Następna strona