Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

13. emerytury. Marlena Maląg: do końca kwietnia wypłacimy 12 mld złotych

24
Podziel się

Minister pracy, rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że na 13. emerytury będzie przeznaczone w tym roku 12 mld złotych, które trafi do 10. mln seniorów. - Już ok. 8 mld złotych trafiło do emerytów. Pozostałe środki do końca miesiąca zostaną wypłacone - wytłumaczyła minister.

Marlena Maląg zapewnia, że nie dojdzie do zmian w programie 500+.
Marlena Maląg zapewnia, że nie dojdzie do zmian w programie 500+. (FORUM)
bEiOqPiZ

- Sporo ostatniego czasu mówimy właśnie o naszych programach społecznych, czyli o tym, co właściwie jest sztandarem tego i poprzedniego rządu - powiedziała Marlena Maląg w TVP Info. - Miesiąc kwiecień, który powoli się kończy, to kolejne zobowiązanie, które zostało wykonane - wypłata trzynastych emerytur - dodała.

- Prawie 12 mld złotych trafi do 10. mln seniorów - wytłumaczyła minister rodziny, i dodała, że wypłaty są terminowe. - Większość seniorów już otrzymała to świadczenie. Zobowiązania są realizowane i będą zrealizowane - uspokoiła.

Marlena Maląg przypomniała, że "trzynastki" są zabezpieczone ustawą, dlatego też nic nie przeszkodzi w ich wypłatach. Odniosła się też do plotek, jakoby zmieniany miałoby być świadczenie 500+.

bEiOqPjb
Zobacz także: Zobacz też: Obniżka pensji polityków? "Powinniśmy ponieść koszty, ale nie wpisywać się w populizm"

- Do tej pory z programu 500+ dla polskich rodzin trafiło 105 mld złotych przez te ponad 4 lata. Środki na kolejne wypłaty są zabezpieczone - zapewniła. Dodała, że pomimo "trudniej sytuacji", w jakiej obecnie znajduje się gospodarka, to wypłaty świadczeń są niezagrożone. Zapewniła też, że program "Rodzina 500 Plus" będzie utrzymany w obecnej formule.

bEiOqPjh

Minister odniosła się też do trudnej sytuacji domów pomocy społecznej. Przypomniała, że za DPS-y odpowiadają przede wszystkim samorządy. - Takich domów mamy na terenie kraju 824. Jest teraz trudny czas i rząd wychodzi naprzeciw samorządom i chce wspierać tam, gdzie jest trudna sytuacja - podkreśliła i wytłumaczyła, że poprzez wojewodów rząd uruchomił 20 mln złotych wsparcia dla DPS-ów. Kolejny miliard ma trafić ze środków unijnych.

Według danych przedstawionych przez minister, w Polsce jest 80 tys. pensjonariuszy, a na COVID-19 choruje 0,36 proc. z nich. Dlatego też 23 domy są obecnie poddane kwarantannie.

Minister zabrała głos także w sprawie prognoz dotyczących bezrobocia.

bEiOqPji

- Obserwujemy bezrobocie kształtujące się w związku z epidemią koronawirusa - zapewniła Maląg i dodała, że w kwietniu bezrobocie wzrosło. - Na dzisiaj mamy przyrost bezrobocia o 30 tys. w porównaniu do miesiąca poprzedniego - wskazała minister.

- Natomiast nasze działania, które podejmujemy, działania z tarczy antykryzysowej mają przede wszystkim obronić miejsca pracy - zapewniła.

Przypomniała swoje słowa z wtorku, kiedy to mówiła, ze tarcza antykryzysowa uratowała 1 mln miejsc pracy. - Można powiedzieć, że więcej. Dzisiaj bym ośmieliła się powiedzieć, że to 1,5 mln miejsc pracy uratowanych - podkreśliła. Swoje dane oparła na tym, że przedsiębiorcy złożyli 1,6 mln wniosków o wsparcie.

bEiOqPjj

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEiOqPjC
KOMENTARZE
(24)
polo
rok temu
ta malag chyba jarka kot dmucha
Brawo
rok temu
pis robić się nie opłaca.
hallo ministe...
rok temu
Pani minister, wydajecie nasze wspólne pieniądze. Hallo! Pani minister! Nasze pieniądze! Hallo! Pani minister! Czy Pani mnie słyszy? Hallo! Pani minister? Nasze pieniądze! czy pani mnie słyszy?
bEiOqPjD
Asia
rok temu
105 mld przez 4 lata poszły się bujać, teraz pójdzie się bujać 12 mld zł. A te pieniądze mogły zostać wykorzystane na ratowanie tonącej gospodarki. Kolejne 50 mln zł w kwietniu poszły na podwyżki dla służby więziennej, a kolejne są szykowane na podwyżki plac w IPN.Tak rząd "ratuje" Polskę.
ona
rok temu
ta pani to JAKIEŚ MNIE PANIE BOŻE STWORZYŁ TAKĄ MNIE MASZ
...
Następna strona