Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

500 plus dla osób z niepełnosprawnościami. PiS chce cofnąć korzystne zmiany

235
Podziel się:

Parlament przegłosował ustawę o 500-złotowym dodatku dla osób z niepełnosprawnościami, razem z poprawką opozycji o kryterium dochodowym. Jak podaje "Gazet Wyborcza", na dodatkowym posiedzeniu ma dojść do powtórki głosowania.

Dodatkowe posiedzenie ws. 500 zł dla osób z niepełnosprawnościami odbędzie się za tydzień.
Dodatkowe posiedzenie ws. 500 zł dla osób z niepełnosprawnościami odbędzie się za tydzień. (East News, Stanisław Kowalczuk)
bFdFALYR

Dodatkowe posiedzenie odbędzie się za tydzień. Skąd takie tempo? Prawdopodobnie stąd, aby posłowie PiS mogli naprawić swój błąd - przypuszcza "Gazeta Wyborcza".

W ubiegły piątek ustawę o świadczeniu dla osób z niepełnosprawnościami przegłosowano razem z poprawką klubu PO-KO, która zakłada, że do dochodu uprawniającego do poboru 500 zł, nie będą wliczane emerytury oraz renty rodzinne i z tytułu niezdolności do pracy. W rządowym projekcie te ograniczenia były.

Co ważne, pod tą poprawką podpisało się 41 posłow Prawa i Sprawiedliwości. Jak się okazało, w wyniku błędu.

bFdFALYT

Według projektu rządu dodatek mieli się ubiegać ci, którzy nie maja prawa do żadadnych świadczeń, lub ci, którzy dostają świadczenia niższe niż 1,1 tys. zł. Dzięki poprawce opozycji kryterium dochodowe wzrosło aż do 2250 zł.

- Trwa dyskusja. PiS jest formacją prospołeczną, chcemy uruchomić możliwie dużo programów społecznych na możliwie dobrych zasadach. Muszą się onie jednak mieścić w możliwościac budzetowych - powiedział "Wyborczej" poseł PiS, Marcin Horała, który poparł poprawkę PO-KO.

W rządowej wersji ustawy wsparcie miało dostać pół miliona osób. Dzięki poprawce opozycji prawo do otrzymywania co miesiąc 500 zł dostałyby kolejne setki tysięcy niepełnosprawnych.

Według szacunków rządu w Polsce jest 1,5 mln osób, które wymagają całodobowej opieki.

bFdFALYZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFdFALZu
KOMENTARZE
(235)
Rafraf
2 lata temu
PiS - rodzić dzieci chore !! Kler - 500+ zabrać bo inaczej nie wyjdziemy na swoje w pogrzebach !!
Gość
2 lata temu
Moja mama jest chora na schizofrenie... ma 20 lat pracy i ponad 20 lat na rencie byla... ma 1280 zł emerytury w tym 200 parę złotych zasiłku . Mama ma orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji... ja się mamą zajmuje I gdyby nie ja to mama by sobie nie poradziła. To jest kpina że przy niepełnosprawności są w ogole jakieś kryteria... czy ktoś z PIS w ogole się zastanawial jak wygląda życie z osobą niepełnosprawną?!!
Iga
2 lata temu
I tak będą poprawiać dopóki nie będzie dobrze. Ale udany kraj...
bFdFALZv
bumtaarar
2 lata temu
pis to zaraza głosować ! na wybory wybieramy nowe partie a nie złodziejów Polski !
Fakt
2 lata temu
Beata Kempa zatrzymała się w 3-gwiazdkowym hotelu w wielokulturowej brukselskiej dzielnicy Ixelles. – Europosłanka zatrzymała się w tym hotelu, ponieważ może się tam porozumieć po polsku. Hotel prowadzony jest przez Polkę. W dodatku za pokój płaci się około 100 euro. Każdy eurodeputowany otrzymuje dietę ponad 300 euro dziennie na hotel.
...
Następna strona