Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

8 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o pożyczce bez prowizji

3
Podziel się:

W życiu bywa różnie: niesprzyjające okoliczności losowe, choroba oraz inne sytuacje, których nie byliśmy w stanie przewidzieć. Niezależnie od tego, jak nam się układa, czasem po prostu potrzebujemy dodatkowej gotówki.

8 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o pożyczce bez prowizji
(materiały partnera)
bELfcvCJ

Wówczas w grę wchodzi nie tylko to, byśmy szybko otrzymali potrzebny zastrzyk finansowy, ale też możliwie jak najlepsze warunki jego uzyskania. Bo przecież nie chodzi o to, by przyjąć na sobie obciążające zobowiązanie. Na rynku z pewnością spotkamy oferty pożyczki bez prowizji – co należy o nich wiedzieć?

1) Firmy pożyczkowe

Najczęściej spotkamy się z pożyczką bez prowizji w pozabankowych instytucjach pożyczkowych. Wiele osób to dziwi, a przecież zasada jest dość prosta.
Działalność wyżej wspomnianych jednostek nie jest obciążona taką ilością formalności, jak działalność bankowa (choć i w bankach możemy spotkać propozycję wzięcia pożyczki bez prowizji).
Instytucje pożyczkowe, których działalność jest mniej sformalizowana, mają większą swobodę w ustalaniu warunków pożyczki. Oczywiście wszystko dzieje się zgodnie z literą prawa.

bELfcvCL

2) Całkowity koszt pożyczki

Niektóre firmy proponują klientom pierwszą pożyczkę bez kosztów, czyli oddajesz tyle, ile pożyczasz. Choć brzmi to niewiarygodnie – istnieją takie oferty. I choć mówi się, że „nie ma darmowych obiadów”, w tym wypadku sprawa jest prosta.

Poważnym firmom zależy na pokazaniu się z dobrej strony i poinformowaniu klienta o ich działalności. Dlatego warto szukać ofert z darmową pożyczką.
Okazje czekają najczęściej nowych wnioskujących, można więc rozpocząć przygodę z pożyczaniem właśnie w ten sposób. Sprawdź np. pierwszą pożyczkę bez kosztów w Vivus.

3) Kwota pożyczki

bELfcvCR

Zazwyczaj pierwsza pożyczka krótkoterminowa bez prowizji i innych dodatkowych opłat nie opiewa na duże kwoty. Zwykle wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. W Vivus wynosi ona akurat maksymalnie 3 tys. zł.

4) Budowanie historii kredytowej

Pożyczka bez prowizji to jedna z okazji do zbudowania historii kredytowej. Jeśli w trakcie procesu zostaniemy zapytani o „zgodę na BIK”, zdecydowanie warto ją wyrazić. BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, to instytucja założona przez banki i Związek Banków Polskich w oparciu o ustawę prawo bankowe. Została ona stworzona właśnie po to, by zbierać informacje o zobowiązaniach klientów.

W ten sposób łatwo można się dowiedzieć, czy ktoś jest skrupulatny i spłaca wszystko w terminie, czy ma w zwyczaju zwlekać lub całkowicie ignorować temat swoich zobowiązań finansowych. Jeśli więc zaliczamy się do uczciwych i rzetelnych pożyczkobiorców, którzy w terminie spłacają swoje zobowiązania – niczego nie musimy się obawiać.

bELfcvCS

Dlatego nawet wzięcie szybkiej pożyczki na dobrych warunkach może być dla nas świetną okazją do zbudowania wiarygodnej historii kredytowej. Może się ona przydać w przyszłości, gdy spotkamy się z potrzebą wzięcia znacznie większego kredytu, np. kredytu hipotecznego.

5) Formalności

Większość tego rodzaju pożyczek to minimum formalności. Firmy pozabankowe działają szybko, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo wnioskujących. Jedyne, co musimy zrobić, to wypełnić prosty wniosek, który można złożyć np. online.

Informacje, których musimy udzielić to m.in. imię, nazwisko, PESEL, seria i nr dowodu osobistego, dane kontaktowe (e-mail, telefon), miejsce zamieszkania. Oprócz tego musimy być pełnoletnimi obywatelami RP, posiadać zdolność do czynności prawnych oraz do spłaty zobowiązania.

bELfcvCT

6) Czas udzielenia pożyczki

W większości pożyczek bez prowizji w firmach pożyczkowych decyzja o udzieleniu nam pożyczki może być zaskakująco szybka, a czas spłaty jest mniejszy niż w przypadku tradycyjnych pożyczek bankowych. Nic w tym dziwnego. Chodzi przecież o mniejszą skalę finansową niż w przypadku bardzo poważnych, opiewających na duże kwoty kredytów.

7) Na co pożyczają Polacy?

Na co zazwyczaj bierzemy pożyczki pozabankowe? Okazuje się, że zazwyczaj na drobne RTV, AGD oraz na wakacje i święta. Po prostu kalendarz bywa nierówny pod względem finansowych potrzeb. Czasem są one bardziej rozbudowane, a czasem mniej.

bELfcvCU

Bywają momenty w roku, gdy (odpowiednio gospodarując środkami) mamy lekką nadwyżkę, a bywają i takie, w których potrzebujemy delikatnych uzupełnień. Nie chodzi tylko o to, by święta były udane, a wakacje gwarantowały słoneczną pogodę.

Czasem się zdarza, że od dawna planowaliśmy zakup nowego telewizora, a stary właśnie się zepsuł. Wiemy, że w perspektywie miesięcy spokojnie byśmy na niego uzbierali, ale akurat teraz nie dysponujemy odpowiednimi środkami. Da się to przeżyć, ale co jeśli akurat trafiliśmy na 70% obniżki w sklepach? Czasem zwyczajnie warto sprawić sobie przyjemność.

8) Bezpieczeństwo

Pożyczki pozabankowe również obwarowane są kwestiami prawnymi. Kapitalizm na naszym rynku już zdołał okrzepnąć. Nie musimy obawiać się scenariuszy rodem z lat dziewięćdziesiątych.
Dziś poważne instytucje dbają o stabilność na rynku i robią wiele, by utrwalać swój wiarygodny wizerunek. Oprócz tego wszystkie instytucje pożyczające pieniądze- banki, firmy pożyczkowe i SKOK-i działają zgodnie z polskim prawem, którego najważniejszym celem jest dobro konsumenta.

Artykuł sponsorowany przez Vivus Finance sp. z o.o.

Pożyczkodawcą jest Vivus Finance sp. z o.o. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Maksymalna wysokość pierwszej pożyczki przez internet lub telefon to 3000 zł. Jednorazowa opłata rejestracyjna, która jest niezwłocznie zwracana wnioskodawcy, wynosi 1 grosz (gdy Klient dokonuje opłaty rejestracyjnej na jeden z rachunków bankowych, w którym Spółka posiada swoje konto) lub 1 złoty gdy Klient korzysta z systemu Blue Cash. Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000; całkowita kwota do zapłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 30 dni. Stan na 03.09.2018 r. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.

bELfcvDm
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(3)
Dariusz
3 lata temu
Polecam zapoznać się z bardziej rzetelnymi firmami niż z chwilówkami, które proponują jakieś absurdalne oprocentowania i RRSO. Świetnie na tym rynku prosperuje Financial Home, firma która jakiś czas temu zyskała sobie opinię naprawdę zaufanej jednostki jeśli chodzi np. o pożyczki pod zastaw w branży budowlanej.
Ban
3 lata temu
Miałem was za portal informacyjny, a wy takie hó ye, przestaje wierzyć we wszystko co u was przeczytałem. Myślałem ze jesteście po to by informować i edukować. Mój palec nigdy nie kliknie w żadnego waszego linka. Myślałe
zawiedziony
3 lata temu
Jakbyście reklamowali heroine to jeszcze bym wam wybaczył, ale reklama vivusa to dziadostwo jakich mało
bELfcvDn