Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Materiał powstał przy współpracy z ImpactCEE

Ambasador Andrij Deszczycia: "Putin staje się tchórzem"

Podziel się:

Trudno powiedzieć, co dzieje się w głowie (Władimira - red.) Putina. Tych kilka decyzji, które on podjął w ostatnich latach trudno zrozumieć i wytłumaczyć ludziom, którzy chcą rozwijać swoje państwo i budować swoją przyszłość - mówił podczas kongresu Impact’22 ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczycia.

Ambasador Andrij Deszczycia: "Putin staje się tchórzem"
Andrij Deszczycia, ambasador Ukrainy w Polsce.

Zdaniem ukraińskiego dyplomaty, to, co robi Putin jest książkowym przykładem działania reżimu autorytarnego. Deszczycia tłumaczył, że przywódca Rosji ubolewał nad upadkiem ZSRR, był negatywnie nastawiony do Zachodu, a Ukraina, w zamyśle rosyjskiego satrapy, miała pozostać strefą buforową.

- Zamiast tego można było postawić na odbudowę relacji ekonomicznych. Miałoby to sens. Tymczasem Putin nie chciał robić tego jako partner. On woli budować relacje z pozycji siły, a teraz także siły militarnej - komentował Deszczycia.

Mimo upływu ponad 70 dni od początku nielegalnej i barbarzyńskiej inwazji na Ukrainę niełatwo stwierdzić, która strona w tym momencie przeważa. Dyplomata nie wykluczył wobec tego kolejnej ofensywy ze strony Rosji. Wszystko po to, aby władza mogła udowodnić Rosjanom, że wojna na sens. Dodajmy, że Putina wciąż popiera go aż 80 proc. społeczeństwa rosyjskiego.

- Jednak po ostatnich wypowiedziach Putina widać, że nie czuje się już tak pewnie. Boi się podejmować trudnych decyzji. Powoli ogarnia go strach. Po prostu staje się tchórzem - podsumował ukraiński ambasador.

Deszczycia dodał, że potrzeba jednoznacznych działań, aby ograniczyć Rosji możliwości finansowania wojny. Same sankcje na rosyjskich liderów to za mało.

Zobacz także: Andrii Deshchytsia, Ambasador Ukrainy w Polsce. ImpactCEE
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Materiał powstał przy współpracy z ImpactCEE
Źródło:
money.pl