Notowania

Andrzej Duda: "Polska nie może być państwem taniej siły roboczej"

Polska nie może być państwem taniej siły roboczej. Polska musi być państwem, w którym jest wysoka wydajność, w którym są wysoko wykwalifikowani pracownicy, którzy dobrze pracują" – przekonywał w Białobrzegach prezydent Andrzej Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TWitter Prezydent)
Prezydent wyraził nadzieję, że dzięki polityce PiS "będziemy w stanie podwyższać świadczenia, renty i emerytury" (Fot: Twitter Prezydent)

Andrzej Duda wyraził nadzieję, że uda się wypłacić zapowiadaną trzynastą emeryturę oraz podnieść płacę minimalną. Zwrócił się także do rolników. Powiedział, że dzięki nim Polska ma zapewnione bezpieczeństwo żywnościowe – informuje RMF FM.

- Pod tym względem jesteśmy absolutnie samowystarczalni. To jest efekt trudu polskiego rolnika - zaznaczył.

Prezydent zwrócił się także do rolników. Powiedział, że Polska musi dążyć do tego, by dopłaty dla rolników nie były niższe niż średnia unijna.

Płaca minimalna PiS. Reserved zainwestuje w automatyzację

- Mamy ku temu wielką szansę - mówił. Naszym kandydatem na unijnego komisarza ds. rolnictwa jest Janusz Wojciechowski, który doskonale zna problemy rolnictwa - dodał prezydent.

Obejrzyj: Orlen pod rękę z PGE wybuduje farmę wiatrową na Bałtyku

Duda dodał, że jego marzeniem jest to, żeby Polska stała się także pod względem materialnym częścią Zachodu.

- Częścią w sensie kulturowym, w sensie tożsamościowym jesteśmy cały czas od ponad tysiąca pięćdziesięciu lat, ale w tym sensie majątkowym II wojna światowa i czasy komunizmu zepchnęły nas z właściwej drogi rozwoju - podkreślał.

Są grupy zawodowe w Polsce, których wynagrodzenie regulują odrębne przepisy. To kłopot w kontekście podwyżek pensji minimalnej.
Podwyżka płacy minimalnej. Nie dla pielęgniarek i nauczycieli

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-09-2019

Młody z dużego miastaNietrudno się z nim zgodzić. Ile jeszcze, do cholery, będziemy wyrobnikami Europy? Nie pracujemy mniej ani gorzej od ludzi z Zachodu, a wręcz … Czytaj całość

13-09-2019

ausTakie bzdety to Adrian moze opowiadac w Bialobrzegach.

13-09-2019

Tylko POpis uczy przedsiębiorców robić biznes, mówi, że płaca minimalna na poziomie 4000 zł to korzyść dla przedębiorcy, bo to ich nauczy lepiej zarządząć … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (37)