Trwa ładowanie...
bDyEniFx

Notowania

Koszty Pracy – Wszystkie wiadomości

1
25.08.2020 7:18

PRACA
 / 
Koronawirus w Polsce. Test na jego obecność kosztem firmy

Testy na obecność koronawirusa w organizmie można rozliczyć w kosztach PIT/CIT. Nie tylko w przypadku pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, ale także tych na umowach cywilnoprawnych, lub też samozatrudnionych.

116
31.03.2020 12:11

EUROSTAT
 / 
Polska ciągle tanią siłą roboczą Europy. Jesteśmy m.in. za Czechami i Chorwacją

Polska jest na szarym końcu w Unii Europejskiej pod względem kosztu godziny pracy. U nas wynosi średnio niecałe 11 euro, podczas gdy przeciętna w UE jest prawie trzy razy wyższa.

75
13.11.2019 6:31

ZUS
 / 
Zlecenia z pełnym ZUS-em. Wyższe koszty pracy, ale i wyższe emerytury

Przepisy wprowadzające pełne ozusowanie umów zlecenia mogą zacząć obowiązywać już w 2020 r. Dla firm oznacza to większe koszty pracy. Pytanie, kto: zleceniobiorca czy zleceniodawca – weźmie na siebie ich ciężar.

37
13.09.2019 20:09

MINIMALNA PENSJA
 / 
Andrzej Duda: "Polska nie może być państwem taniej siły roboczej"

Polska nie może być państwem taniej siły roboczej. Polska musi być państwem, w którym jest wysoka wydajność, w którym są wysoko wykwalifikowani pracownicy, którzy dobrze pracują" – przekonywał w Białobrzegach prezydent Andrzej Duda.

5
12.09.2019 10:57

PIWO
 / 
Ceny piwa w górę. "W krótkim czasie koszty pracy poszły mocno w górę"

- Producenci piwa będą musieli uwzględnić ceny prądu w cenie piwa, to oczywiste - powiedział w programie „Money. To się liczy” Bartłomiej Morzycki z ZPPP Browary Polskie. - Ten wzrost już jest albo już widać go na horyzoncie. Koszty pracy w ostatnich lata i tak już wyraźnie rosły, do tego dokłada się wzrost pensji minimalnej. Presja płacowa w firmach będzie mocno odczuwalna. Trzeba było też wdrożyć PPK. W krótkim czasie koszty pracy mocno wzrosły. To będzie miało konsekwencje.

bDyEniFz
2
05.07.2019 8:30

RYNEK PRACY
 / 
Opłaca się zatrudniać specjalistów. Polska wśród liderów regionu

Koszty zatrudniania specjalisty plasuje Polskę wśród liderów regionu. Jeśli jednak rządowej plany zniesienia limitu wysokości składek na ZUS zostaną wdrożone w życie, nasz rynek przestanie być tak konkurencyjny.

130
15.05.2019 10:24

WYNAGRODZENIA
 / 
Polski robotnik, tani robotnik. Powód? Za rzadko zmieniamy pracę

W dwóch krajach Unii same dodatki do płacy są wyższe niż cała pensja w Polsce. Szczególnie w fabrykach płaci się u nas grosze. Robotnicy zarabiają zaledwie jedną trzecią tego co w Unii, choć produktywność zbliża się do tej we Wspólnocie. Wszystko wskazuje na to, że za rzadko zmieniamy pracę.

9
12.03.2019 13:20

VAT
 / 
"Piątka Kaczyńskiego". Ekonomista FOR: Zamiast rozdawać, można by mniej zabierać

Marcin Zieliński, ekonomista FOR, obawia się, że koszt programów PiS, zwanych przez media "piątką Kaczyńskiego", odbije się nam czkawką za rok lub dwa. - Można by bardziej obniżyć opodatkowanie pracy albo obniżyć VAT - za takim rozwiązaniem opowiada się ekonomista FOR.

28
25.11.2018 15:44

KOSZTY PRACY
 / 
Koszty pracy w krajach Unii Europejskiej

Oczywistym jest, że niskie koszty pracy w danym kraju zwiększają jego konkurencyjność na rynku międzynarodowym. Z kolei wysokie koszty zatrudnienia często stanowią barierę dla przyciągania inwestorów i tworzenia nowych miejsc pracy. Mogą również prowadzić do zwiększania szarej strefy.

bDyEniFF
8
14.11.2018 12:18

ZUS
 / 
"Karanie pracowników wyższymi podatkami jest niemoralne". Komentarze po wyroku TK w sprawie limitu składek ZUS

- Jesteśmy zadowoleni z dzisiejszej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Potwierdza ona opinie i apele biznesu i związków zawodowych, że tak istotne zmiany mające wpływ na pracowników i pracodawców nie mogą być wprowadzane bez wcześniejszych konsultacji społecznych i dialogu z zainteresowanymi stronami – mówi Jolanta Jaworska, wiceprezes ABSL.

61
10.10.2018 15:25

KOSZTY PRACY
 / 
Zniesienie limitu składek ZUS znowu straszy przedsiębiorców. TK wyznaczył datę

30 października Trybunał Konstytucyjny zajmie się zniesieniem limitu składek ZUS. Ustawa, która znacznie zwiększa koszty zatrudnienia specjalistów, została zaskarżona przez prezydenta. Firmy, które pozamykały już budżety, mogą mieć problem.

28
12.07.2018 7:18

KOSZTY PRACY
 / 
Nasze pensje mogłyby wzrosnąć z dnia na dzień. Na razie miliardy płyną do budżetu

Co robi rząd z blisko 15 miliardami złotych zgromadzonymi na obu funduszach? Skwapliwie z nich korzysta.

31
19.03.2018 13:24

KOSZTY PRACY
 / 
Zniesienie limitu składek ZUS to tylko kwestia czasu? Minister Emilewicz chce jedynie przedłużenia moratorium

- Ja będę osobiście namawiać i pana premiera, i panią minister finansów, i panią minister rodziny, pracy i polityki społecznej, aby jeszcze raz rozważyć przedłużenie moratorium - powiedziała Emilewicz.

bDyEniFG
233
19.09.2017 6:04

KOSZTY PRACY
 / 
Europa zazdrości podwyżek naszym górnikom. Koszty pracy rosną w Polsce jak szalone

Choć do średniej płacy w krajach położonych za zachód od naszych granic wiele nam jeszcze brakuje, to straty nadrabiamy w ekspresowym tempie. Według najnowszych danych Eurostatu, w drugim kwartale tylko w pięciu krajach Unii godzinowe koszty pracy rosły szybciej niż w Polsce. W Unii wyróżnili się nasi górnicy. Ich płace rosły najszybciej na kontynencie.

01.05.2016 20:04

KOSZTY PRACY
 / 
Godzina pracy Polaka kosztuje butelkę wódki, Europejczyka butelkę szampana

Polska to kraj taniej siły roboczej. Godzina naszej pracy jest dużo tańsza niż w Niemczech, Francji czy nawet Portugalii. I nie chodzi tu nawet o same zarobki, ale także o kwestie obciążeń podatkowych.

19.04.2016 10:56

RYNEK PRACY
 / 
Firmy mają problem ze znalezieniem i zatrzymaniem pracowników

Co trzecia firma w Polsce miała w ostatnich miesiącach problem ze znalezieniem pracowników, a 3 na 4 pracodawców obawia się, że nie będzie w stanie utrzymać obecnej kadry - wynika z badania zrealizowanego przez Millward Brown na zlecenie Work Service.

13.04.2016 11:13

DEPRESJA
 / 
Depresja kosztowna dla rynku pracy. 12 mld straconych dni roboczych rocznie

Depresja może kosztować świat 50 mln lat pracy lub 12 mld dni roboczych rocznie do 2030 r., jeśli leczenie tej choroby nie zostanie zintensyfikowane - alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

09.03.2016 21:32

DELEGOWANIE PRACOWNIKÓW
 / 
Koszty pracy wyższe o 500 euro miesięcznie. Zmiany w dyrektywie uderzą w polskich pracowników

Polskie firmy - jeśli dojdzie do proponowanych przez Komisję Europejską zmian w dyrektywie o pracownikach delegowanych - zapłacą za to wysoką cenę.