Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Bank Pekao z Synerise zaczynają współpracę. Firmy idą w stronę sztucznej inteligencji

0
Podziel się:

Bank Pekao i firma Synerise rozpoczynają współpracę strategiczną. Firmy zaczną od edukacji uczniów i nauczycieli. Kolejnym krokiem jest ułatwienie cyfryzacji małych i średnich przedsiębiorstw. Całość działań będzie wspierać amerykański gigant - Microsoft.

Bank Pekao z Synerise zaczynają współpracę. Firmy idą w stronę sztucznej inteligencji
(Pekao, pekao)
bECCqRed

Na czym polega partnerstwo? Firma Synerise stworzyła innowacyjną platformę zaawansowanych usług analitycznych opartych o sztuczną inteligencję. Jak podkreślali przedstawiciele obu firm, wspólne działanie ma na celu rozwój cyfryzacji społeczeństwa.

- Proces ten jest możliwy dzięki edukacji oraz udostępnianiu najnowocześniejszych technologii i rozwiązań analitycznych służących bankowi, a także jego klientom. Microsoft zapewnia potrzebne do realizacji programu zaplecze technologiczne - tłumaczyli.

bECCqRef

Współpraca zacznie się od AI Schools & Academy, czyli od programu kształcenia dzieci i młodzieży z zakresu sztucznej inteligencji. W ramach tego elementu działań sfinansowane zostaną zajęcia dodatkowe w 1500 szkołach i przedszkolach. Cel jest prosty: uczniowie mają rozwijać nowe umiejętności i po prostu poznawać nowe technologie, a kadra nauczycielska ma zyskać kolejne kompetencje. W rozwijającej się cyfrowej gospodarce będzie to kluczowe.

Naukowcy i specjaliści IT są tego pewni: sztuczna inteligencja (ang. artificial intelligence - AI) właśnie odmienia nasze życie. Fala wzbiera i rozwiązania z wykorzystaniem AI pojawiają się m.in. w medycynie, diagnostyce, logistyce, bankowości. Żyjemy w czasach, gdy zastosowanie rozwiązań opartych o AI staje się coraz powszechniejsze. Programy oparte o AI potrafią trafniej rozpoznać objawy zapalenia płuc czy raka skóry od przeciętnego lekarza.

bECCqRel

Rolą banku w programie będzie stworzenie uczestnikom możliwości wykorzystania w praktyce nabytych umiejętności poprzez udział w konkursach, hackathonach oraz stażach.

- Utrzymanie szybkiego wzrostu gospodarczego wymaga zbudowania trwałej i długoterminowej przewagi konkurencyjnej opartej o produktywność, dostępność wykształconych kadr oraz szerokie zastosowanie najbardziej zaawansowanych technologii. W szczególności w obszarach analityki danych oraz sztucznej inteligencji - powiedział prezes banku Pekao Michał Krupiński podczas uroczystego podpisania umowy partnerskiej na Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos.

Prezydent Microsoft Michael Van Der Bell, prezes Synerise Jarosław Królewski oraz Piotr Wetmański z banku Pekao

- To nasz czwarty dzień na Światowym Forum Ekonomicznym i kolejne duże ogłoszenie. Polska może być centrum technologii związanych ze sztuczną inteligencją. Bank Pekao wierzy w rozwój biznesu z najbardziej innowacyjnymi firmami w Europie i na świecie. Tylko będąc blisko klientów możemy pomóc im w rozwoju biznesu. I właśnie zdecydowaliśmy o połączeniu sił w kwestii dostarczania nowoczesnych rozwiązań i edukacji. Skorzystamy na tym wsyscy, w tym polska gospodarka- dodawał Piotr Wetmański z banku Pekao.

bECCqRem

Drugi obszar współpracy to inicjatywy mające wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa w procesie cyfryzacji. Innowacyjne wykorzystanie możliwości platformy Synerise pozwoli na udostępnienie przedsiębiorcom narzędzi, dostępnych dotychczas głównie dla większych firm. W tej chwili współpraca jest na etapie pilotażu - nowoczesne usługi będą udostepniane za pośrednictwem platformy bankowej Pekao. Całość będzie funkcjonować pod nazwą Pekao Navigator.

- Budujemy najbardziej innowacyjne rozwiązania w zakresie analityki danych oraz sztucznej inteligencji. Dzięki bardzo dobrej znajomości potrzeb klientów przez bank Pekao oraz bogatemu doświadczeniu w zakresie kreowania nowych usług, tworzymy wspólnie unikalny w świecie finansów model oferty cyfrowej - powiedział Jarosław Królewski, prezes Synerise. - Nowoczesne gospodarki nie będą oparte wyłącznie o kapitał, ale również o technologie. One stają się kluczowe - dodawał.

bECCqRen

- Era sztucznej inteligencji już trwa. AI będzie. To nie jest tylko nowa technologia, to jest coś zupełnie innego. Często odwiedzam Polskę i jestem pewien, że centrum nowoczesnych technologii możę być właśne w Polsce. Jesteśmy naprawdę podeskscytowani, że będziemy uczestniczyć w tym projekcie. - dodawał prezydent Microsoft Michael Van Der Bell na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

bECCqReG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)