Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KFM
|
aktualizacja

Będzie odpowiedź na chatbota GPT3. Pracuje nad nią polski startup

4
Podziel się:

Polski startup SentiOne, jak cały świat technologii, był pod wrażeniem czatbota GPT3. Jako że firma od początku swojego istnienia zgłębia tajniki sztucznej inteligencji, zapowiada, że stworzy własną wersję, lepiej rozumiejącą języki europejskie i bardziej skrojoną pod biznes.

Będzie odpowiedź na chatbota GPT3. Pracuje nad nią polski startup
Startup SentiOne zamierza stworzyć własną wersję popularnego czatbota GPT3 (Adobe Stock)

Chatbot GPT3 to generatywny model językowy sztucznej inteligencji, rozwijany przez OpenAI. W ostatnich tygodniach stał się absolutnym przebojem. Po pierwsze dlatego, że gdyby nie oznaczenia o rozmowie z maszyną, można by go pomylić z człowiekiem. Wiele jego odpowiedzi jest zaskakująco składnych i "ludzkich".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polski startup robi karierę w Dubaju u boku szejka

Będzie odpowiedź na czatbota GPT3

- ChatGPT to blackbox (czarna skrzynka) typu question-answering, a więc generuje tekst, ale nie "rozumie" o co został zapytany. Bardzo ciężko nam sobie wyobrazić, w jaki sposób miałby bezpośrednio znaleźć zastosowanie w automatyzacji obsługi klientów, gdzie kluczowe jest przechodzenie pewnego określonego procesu, który rozwiązuje problem użytkownika - mówił dla money.pl Bartosz Baziński, dyrektor operacyjny SentiOne.

Zwraca uwagę, że GPT3 nie do końca radzi sobie z przetwarzaniem informacji, czasem wypluwając zwykłą dezinformację. - Co jest nieakceptowalne, szczególnie w zastosowaniu biznesowym - dodaje.

Firma zainwestowała w rozwój sztucznej inteligencji ponad 42 mln zł. Jej wersja ma poprawić chatbota na polu, na którym radzi sobie najsłabiej - przetwarzaniu języków innych niż angielski. - Chcemy stać się liderem w dostarczaniu technologii AI dla biznesu, a konkretnie dla branż: finansowej, ubezpieczeniowej, medycznej, telekomunikacyjnej - dodaje.

Algorytmy AI od SentiOne są szkolone na ogromnych ilościach danych - w minionym roku przetworzyły o 55 mln wypowiedzi więcej niż w roku poprzednim. Aktualnie firma łącznie monitoruje ponad 69,5 tys. źródeł i przetwarza ponad 150 mln wzmianek dziennie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Soros
rok temu
"Polskie" nowe projekty mają 1 cechę wspólną. Giną zaraz po ich ogłoszeniu i q tym przypadku na 100% będzie tak samo
hehe
rok temu
"Chcemy stać się liderem w dostarczaniu technologii AI" - gdyby się zapytać profesora bralczyka co to jest technologia to wychodzi że AI nie jest technologią. najgorzej że polscy profesorowie ekonomiści google zaliczają do firm technologicznych a firmy budowlane są dla nich nietechnologiczne gdy jest odwrotnie. w ogóle niech nam polscy profesorowie wyjaśnią czym się różni firma technologiczna od firmy produkcyjnej. polskie społeczeństwo już nie chce składać się na wypłaty (10kzł brutto) dla polskich profesorów bo nic z tego nie ma
ABBADON!!!
rok temu
Kontrola mas i uwstecznienie inzeligencjimas, by matołami lepiej się manipulowało. Dadzą Wam sex do reprodukcji, wódkę i 1kg mięsa na rok... .
Chłop
rok temu
Ludzie opamiętajcie się póki jeszcze czas!!! Poziom inteligencji w przyrodzie jest stały - poczytajccie Platona, Kopernika czy Konfuncjusza - im więcej I będzie w AI tym bierniejszy i bardziej otępiały będzie zwykły użytkownik i zostanie sprowadzony do roli operatora. Wybitne jednostki zawsze sobie poradzą