Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Będzie więcej mieszkań czynszowych? Minister: pracujemy nad tym

Program Mieszkanie Plus trzeba naprawić. Przyznała to minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. W przyszłym tygodniu mamy poznać pakiet zmian w mieszkalnictwie czynszowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Rząd pakiet 9 zmian dotyczących budownictwa. (Fot: Jakub Kaczmarczyk)

Minister Jadwiga Emilewicz przyznała w radiowej Jedynce, że trzeba przyspieszyć pewne zmiany w prawie budowalnym. - Procedury, które wydarzyły się w poprzedniej kadencji, są bezsprzecznie sukcesem. I najlepszym materialnym sukcesem jest 207 tys. mieszkań oddanych w 2019 roku - przyznała.

Pakiet zmian - jak dodała - ma zostać zaprezentowany w przyszłym tygodniu. - W dużym miastach, gdzie rotacja ludności jest największa, chcemy sprawić, by powstawało jeszcze więcej mieszkań czynszowych, czyli o dostępnym czynszu dla tych, którzy nie kwalifikują się do korzystania z zasobów komunalnych, ale jeszcze nie mają zdolności kredytowej - wyjaśniła.

Dziś budownictwo społeczne może korzystać z 25 proc. bezzwrotnego grantu z Banku Gospodarstwa Krajowego. Zaś rząd chce zwiększyć tę kwotę do 35 proc.

Kolejne zmiany mają być adresowane dla osób, które kupują mieszkanie na własność i do segmentu mieszkań komunalnych.

Obejrzyj: Emilewicz: Celem 500 plus nie była wyłącznie demografia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mieszkanie plus, wiadomości, budownictwo, mieszkalnictwo, czynsze, Jadwiga Emilewicz
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-03-2020

SmutnyJuż 5 lat gadają o tych mieszkaniach i nic. Może myślą , że wystarczy tylko opowiadać ? Po co ta kobieta się ośmiesza , dla pieniędzy ?

03-03-2020

pisowskie złodziejeile mieszkań wybudowaliście w ost 5 lat? ile samochodów elektr? ile obwodnic? zakłamana złodziejska zaraza

03-03-2020

spod mostuNie stać cię na dom czy mieszkanie? Weź kredyt i kup namiot.

Rozwiń komentarze (65)