Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Biedroń obiecuje: koniec z węglem, nieopodatkowana emerytura, 500 plus na każde dziecko

242
Podziel się:

Robert Biedroń zainaugurował działanie partii "Wiosna". W przemówieniu i programie sporo miejsca poświęcił gospodarce oraz sprawom społecznym. Biedroń chce zamknięcia kopalń węgla do 2035, wprowadzenia nieopodatkowanej emerytury minimalnej w kwocie 1600 zł brutto czy zagwarantowania świadczeń dla wszystkich dzieci.

Robert Biedroń zainaugurował działania "Wiosny"
Robert Biedroń zainaugurował działania "Wiosny" (East News, PIOTR MOLECKI)
bECkidSJ

- Wiosną robi się porządki, wiosną każdemu może być lepiej - powiedział Robert Biedroń podczas konwencji inaugurującej powstanie jego partii "Wiosna".

Zobacz także: OGLĄDAJ: Robert Biedroń: dostaliśmy pokrakę demokracji z Rydzykiem na tronie

Polityk przedstawił program swojego ugrupowania i listę ekspertów. Dużo miejsca w przemówieniu poświęcił gospodarce. Chce m.in., aby do 2035 zamknięto wszystkie kopalnie węgla. Planuje też wprowadzić nieopodatkowaną emeryturę minimalną w kwocie do 1600 zł brutto, zapewnić równość płac pomiędzy kobietami a mężczyznami na tym samym stanowisku oraz wprowadzić zasadę, że płaca minimalna będzie wynosić 60 proc. średniej krajowej (ok. 2700 zł w 2020 roku i 3265 zł w 2022 r.).

bECkidSL

Polityk zaapelował też, aby 500 plus przysługiwało nie tylko na drugie i kolejne dziecko, ale wszystkim niezależnie. Także częściowo wykluczonym dziś samotnym rodzicom: - To powinien być program dla wszystkich dzieci, a nie tylko tych, które mieszczą się w urzędniczych metryczkach - mówił Robert Biedroń podczas konwencji.

Krótsze kolejki

Inna jego propozycja to wprowadzenie 30-dniowego limitu oczekiwania na lekarza specjalistę. Po tym czasie każdy będzie mógł wybrać leczenie w prywatnej klinice, za które zapłaci NFZ.

Biedroń chce też utworzyć urząd rzecznika praw przyrody, zabronić wykorzystywania zwierząt w cyrkach, zakończyć wycinkę drzew. Do tego zapewnić dostęp do nowoczesnej antykoncepcji, opieki ginekologicznej, zapewnić pełne finansowanie in vitro czy znieczulenie przy porodzie.

bECkidSR

Obietnica dla przedsiębiorców i rodziców

Polityk zwrócił się również do przedsiębiorców, którym obiecał koniec kontroli skarbowych obecnej formie. – Zniesiemy kontrole skarbowe, jakie znamy. W małych firmach zastąpi je weryfikacja podatkowa. Uprościmy prawo podatkowe, by właściciele firm nie zajmowali się śledzeniem nowelizacji – mówił i obiecywał, że do 2022 "pieczątka trafi do lamusa". Wówczas wszystkie procedury mają być możliwe do załatwienia online.

Szef ugrupowania "Wiosna" proponuje także zapewnienie 250 tys. nowych miejsc w żłobkach i przedszkolach. Polityk mówił też o poprawie systemu wynagradzania nauczycieli.

Biedroń wskaztwał także na potrzebę zniesienia klauzuli sumienia, Funduszu Kościelnego i wprowadzenia opodatkowania tzw. tacy. Polityk wskazał też na konieczność ścigania dłużników alimentacyjnych przez administrację skarbową i wprowadzenie jawności wynagrodzeń kandydatów na stanowiska w spółkach Skarbu Państwa, na które musieliby zdawać egzamin przed niezależną komisją.

bECkidSS

Szef "Wiosny" przedstawił swój panel ekspertów. Wśród nich są m.in.: Marcin Anasewicz (restrukturyzacja państwa), Monika Gotlibowska (przedsiębiorczość), Dr Krzysztof Śmiszek (rozliczanie winnych naruszeń konstytucji), Gabriela Morawska-Stanecka, Krzysztof Gawkowski, Paulina Piechna-Więckiewicz i Dariusz Standerski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECkidTm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(242)
DAREK
3 lata temu
WIOSNA TRWA TYLKO 3 MIESIĄCE!!!
Wwwwwww
3 lata temu
Dlaczego jak ja palę w piecu ekogroszkiem (węglem) to sąsiedzi pytają się czy ja wogóle używam pieca. ---Jak sąsiedzi palą drewnem to bąbki z ozdób świątecznych z podwórka po trzech tygodniach śmierdzą wendzarnią i nie można wyjść na zewnątrz bo się dzieci duszą.
PATRIOTA
3 lata temu
W PiS-ie jednak są najmądrzejsi ludzie,to co plotą w PO i innych partiach jest oderwane od rzeczywistości.GŁOSUJMY na PIS.
bECkidTn
Anna
3 lata temu
Czy ten pan ma jakieś pojęcie o gospodarce i ekonomii kraju? Wątpię. Rzuca tylko populistyczne hasełka i myśli że tak dorwie się do władzy.
Gizd
3 lata temu
Panie Biedroniu, pan obiecał więcej niż PiS i PO razem wzięte w ostatnich trzech kampaniach. Wymyśli pan nową walutę ?? Np. Biedronki albo Biedronie bo złotówkami pan tego NIE SFINANSUJE. Poraża mnie naiwność tych młodych ludzi którzy kolo pana stali. A mówi się,że społeczeñstwo coraz bardziej wykształcone. Nie jestem prorokiem ,ale pańska WIOSNA nie dorosnie nawet do listopadowej pluchy.
...
Następna strona