Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Biuro podróży Olimp bankrutuje. Wyjazdy odwołane

12
Podziel się

Krakowskie biuro podróży Olimp, po 20 latach działania, zbankrutowało. - Klienci, którzy obecnie przebywają za granicą mają zapewnione świadczenia - czytamy w komunikacie.

Biuro turystyczne Olimp zbankrutowało.
Biuro turystyczne Olimp zbankrutowało. (Shutterstock.com)
bDSxEbjF

O bankructwie biuro poinformowało na swojej stronie internetowej.

- Z uwagi na pogarszającą się sytuację finansową, spadające od kilku lat obroty i coraz mniejszą sprzedaż naszych wyjazdów, zmuszeni byliśmy do podjęcia najtrudniejszej w naszych życiach decyzji - czytamy w komunikacie biura. - Niestety mimo naszych starań, próby odnowienia kredytowania, pozyskania inwestora i wreszcie sprzedaży firmy niestety nie powiodły się, dlatego też zmuszeni jesteśmy do zakończenia działalności.

Jak wynika z komunikatu, biuro straciło płynność finansową i odwołuje wszystkie wyjazdy. Klienci którzy zpłacili za odwołane imprezy mają otrzymać zwroty.

bDSxEbjH
Zobacz także: Oglądaj też: #dziejesiewbiznesie: jak sprawdzić biuro podróży?

- Jesteśmy pewni iż dzięki wysokiej kwocie ubezpieczenia oraz Funduszowi Gwarancyjnemu wszyscy Państwo otrzymacie zwrot wpłaconych kwot. Staramy się obecnie i współpracujemy z Urzędem Marszałkowskim aby stało się to jak najszybciej - zapewniają przedstawiciele biura i informują, że osoby które chcą odzyskać pieniądze powinny zwrócić się do małopolskiego urzędu marszałkowskiego.

Biuro zapewnia też, że klienci którzy wyjechali na zagraniczne wakacje nie mają się czego obawiać.

bDSxEbjN

- Klienci, którzy obecnie przebywają za granicą mają zapewnione świadczenia aby mogli dokończyć pobyt, a także zapewniony transport powrotny zgodnie z Ich rezerwacjami - czytamy w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSxEbki
gospodarka
wiadomości
turystyka
KOMENTARZE
(12)
P.
2 lata temu
W gospodarce wolnorynkowej zawsze będą bankructwa , bezrobocie , bieda i nierówność
bobik
2 lata temu
w tym roku w mojej firmie nastąpiły podwyżki produkowanych podzespołów o prawie 30%. Jest to pierwsza podwyżka od kilku lat. W przypadku biur podróży sprawa może być bardziej skomplikowana. Podobnie jak w budownictwie cykl wykonawczy rozkłada się w czasie. Znam firmy które nie było stać nawet na ubezpieczenia bo chciały utrzymać na siłę ceny swoich towarów czy usług. Jeżeli podwyżki wzrosną lawinowo, albo nastąpi upadek firm albo inflacja wystrzeli w górę!
narciarz na l...
2 lata temu
Jeszcze 3 dni temu sprzedawali wyjazdy na narty i z uśmiechem na ustach przyjmowali pieniądze. Jeśli ich sytuacja pogarszała się od lat, to musieli o tym wiedzieć we wtorek. W piątek mieliśmy jechać z Olimpem na narty do Włoch. Czy i kiedy dostaniemy zwrot pieniędzy za wycieczkę? Kto nam zrekompensuje utracony czas? Czujemy się mocno oszukani przez biuro OLIMP!
bDSxEbkj
ORBIS
2 lata temu
Pozbylismy sie nierentownych bankow , fabryk , stoczni , central handlowych sprzedajac je niekumatym kapitalistom z Zachodu .... Najwyzszy czas sprzedac biura podrozy naiwnym inwestorom strategicznym !!!!
Wiktor
2 lata temu
Dopiero początek marca a juz się zaczyna. Raz to przeżyłem w Tunezji, wywalono nas z hotelu i trzy dni koczowania na plaży w muzułmańskim kraju. Od tej pory nie jeżdżę z Polskich biur podróży. Na ogół z czeskich a raz leciałem z niemieckiego. Cenowo minimalne różnice.