Notowania

gospodarka
22.10.2019 23:35

Boris Johnson wstrzymuje prace nad ustawą ws. wyjścia z Unii. Jest reakcja Tuska

Po przegranym głosowaniu nad harmonogramem prac nad ustawą ws. porozumienia o wystąpieniu z UE zapowiedział, że wstrzymuje ją do czasu odniesienia się przez Brukselę do wniosku o przesunięcie terminu brexitu. Głos zabrał Donald Tusk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Za dalszą pracą nad umową Johnsona opowiedziało się 329 posłów, przeciw niej było 299.

Donald Tusk będzie rekomendować przywódcom UE zgodę na kolejne odroczenie Brexitu, czyli do 31 stycznia. Zaznacza że może się to odbyć bez konieczności zwoływania szczytu, w pisemnej procedurze.

Informację o decyzji Johnsona podało Radio Zet.

Około godziny 20 czasu polskiego brytyjscy posłowie poparli drugie czytanie i jej kolejne rozpatrywanie. Głosowanie poprzedziła debata, którą premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson rozpoczął ostro. Postawił posłom ultimatum: albo posłowie poprą jego porozumienie z UE, albo Wielką Brytanię będą czekać nowe wybory.

Jak już informowaliśmy, za dalszą pracą nad umową Johnsona opowiedziało się 329 posłów, przeciw niej było 299. Jak wskazuje UK Politics, drugie czytania dla umowy Johnsona to dopiero początek. Nie wszyscy popierający deal dziś, poprą go w tej formie na kolejnych etapach legislacyjnych. To jednak pierwszy sukces premiera po serii porażek.

Obejrzyj: Brexit nadal niewiadomą. Marek Zuber: to fatalne dla wszystkich

- Nie zmieniamy naszej polityki, powinniśmy wyjść z UE 31 października. Powiem to w stolicach europejskich i zdam raport w Izbie Gmin. Tak, czy siak wyjdziemy z UE z tą umową - powiedział Boris Johnson po głosowaniu.

W drugim głosowaniu upadł jednak rządowy wniosek dotyczący przyśpieszonego harmonogramu procedowania umowy. 322 posłów było przeciw. Za zagłosowało 308. Posłowie uznali że 2 dni to za mało czasu na pracę nas umową. - UE musi się teraz zastanowić, jak odpowiedzieć na prośbę o przedłużenie brexitu - dodał. Zaznaczył, że do tego czasu wstrzymuje prace nad tą ustawą.

Boris Johnson szykuje Wielką Brytanię na opuszczenie UE 31 października.
Brexit na ostrzu noża. Boris Johnson stawia ultimatum

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-10-2019

JARJESZCZE TYDZIEŃ LUB DWA I PO JOHNSONIE.WSZYSCY PREMIEŻY WB POŁAMIĄ SOBIE ZĘBY NA BREXICIE.

22-10-2019

ZxcChciałbym zobaczyć minę Brytoli, zwłaszcza Cobryna, gdyby któryś z krajów UE zawetował odroczenie i 31 października wylecieliby z hukiem ;-)

22-10-2019

swcfrChyba to juz ostatnie zdjęcia Boryska jako premiera . Kto następny na walenie głową w mur z napisem BREXIT

Rozwiń komentarze (11)