Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Boris Johnson wstrzymuje prace nad ustawą ws. wyjścia z Unii. Jest reakcja Tuska

11
Podziel się

Po przegranym głosowaniu nad harmonogramem prac nad ustawą ws. porozumienia o wystąpieniu z UE zapowiedział, że wstrzymuje ją do czasu odniesienia się przez Brukselę do wniosku o przesunięcie terminu brexitu. Głos zabrał Donald Tusk.

Za dalszą pracą nad umową Johnsona opowiedziało się 329 posłów, przeciw niej było 299.
Za dalszą pracą nad umową Johnsona opowiedziało się 329 posłów, przeciw niej było 299. (Getty Images)
bDobJoid

Donald Tusk będzie rekomendować przywódcom UE zgodę na kolejne odroczenie Brexitu, czyli do 31 stycznia. Zaznacza że może się to odbyć bez konieczności zwoływania szczytu, w pisemnej procedurze.

Informację o decyzji Johnsona podało Radio Zet.

bDobJoif

Około godziny 20 czasu polskiego brytyjscy posłowie poparli drugie czytanie i jej kolejne rozpatrywanie. Głosowanie poprzedziła debata, którą premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson rozpoczął ostro. Postawił posłom ultimatum: albo posłowie poprą jego porozumienie z UE, albo Wielką Brytanię będą czekać nowe wybory.

Jak już informowaliśmy, za dalszą pracą nad umową Johnsona opowiedziało się 329 posłów, przeciw niej było 299. Jak wskazuje UK Politics, drugie czytania dla umowy Johnsona to dopiero początek. Nie wszyscy popierający deal dziś, poprą go w tej formie na kolejnych etapach legislacyjnych. To jednak pierwszy sukces premiera po serii porażek.

Zobacz także: Obejrzyj: Brexit nadal niewiadomą. Marek Zuber: to fatalne dla wszystkich
bDobJoil

- Nie zmieniamy naszej polityki, powinniśmy wyjść z UE 31 października. Powiem to w stolicach europejskich i zdam raport w Izbie Gmin. Tak, czy siak wyjdziemy z UE z tą umową - powiedział Boris Johnson po głosowaniu.

W drugim głosowaniu upadł jednak rządowy wniosek dotyczący przyśpieszonego harmonogramu procedowania umowy. 322 posłów było przeciw. Za zagłosowało 308. Posłowie uznali że 2 dni to za mało czasu na pracę nas umową. - UE musi się teraz zastanowić, jak odpowiedzieć na prośbę o przedłużenie brexitu - dodał. Zaznaczył, że do tego czasu wstrzymuje prace nad tą ustawą.

bDobJoim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDobJoiG
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(11)
Zxc
rok temu
Chciałbym zobaczyć minę Brytoli, zwłaszcza Cobryna, gdyby któryś z krajów UE zawetował odroczenie i 31 października wylecieliby z hukiem ;-)
JAR
rok temu
JESZCZE TYDZIEŃ LUB DWA I PO JOHNSONIE.WSZYSCY PREMIEŻY WB POŁAMIĄ SOBIE ZĘBY NA BREXICIE.
swcfr
rok temu
Chyba to juz ostatnie zdjęcia Boryska jako premiera . Kto następny na walenie głową w mur z napisem BREXIT
bDobJoiH
Czedkaw
rok temu
Jakie mało dwa dni to mało. PiS wiarę godzin załatwia temat.
Lech14
rok temu
Już tyle razy pisałem niech Unia wyjdzie UK i po bólu