Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.12.2019 17:52

Borys Budka ujawnia majątek. Kandydat na szefa PO ma więcej długów niż oszczędności

Szef klubu parlamentarnego KO-PO Borys Budka ma z żoną dom i dwa mieszkania. W garażu obok starego Nissana Note stoi nowa Toyota C-HR na kredyt. Na koncie poseł ma 90 tys. zł i 100 dol. oszczędności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Borys Budka wykłada na dwóch uczelniach.

Borys Budka, który zadeklarował, że weźmie udział w styczniowych wyborach na przewodniczącego PO, w oświadczeniu majątkowym przyznał, że ma 90 tys. zł i 100 dol. oszczędności.

Przy oszczędnościach premiera - 5,1 mln zł - nie robi to zbyt dużego wrażenia, ale zapewnia je dom o blisko 300 m kw. powierzchni i wartości ok. 800 tys. zł. Budynek położony jest na działce o powierzchni ok. 1,3 tys. m kw. o wartości ok. 300 tys. zł.

Radom nie do końca czuje skalę inwestycji. "Lotnisko to nie jest obce ciało"

Budka, podobnie jak w przypadku pozostałych swoich nieruchomości, przyznaje, że jest to współwłasność małżeńska. W jej ramach posiadają również mieszkanie o powierzchni 165 m kw. i wartości ok. 400. tys. zł. Listę nieruchomości uzupełnia 75 metrowe mieszkanie o wartości ok. 160 tys. zł.

Wojciech Kostrzewa, prezes Polskiej Rady Biznesu, w rozmowie z money.pl zdradza kulisy spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim
Premier spotkał się z biznesem. Prezes PRB dla money.pl: "Symboliczna data"

Szef klubu KO-PO jest mocno zajętym człowiekiem, któremu aktywność poselska nie przeszkadza w pracy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Zarabia tam 4 tys. zł miesięcznie. Łącznie dało to 48 tys. zł. rocznie.

Budka pracuje też na WSB w Poznaniu, ale tylko na umowę o dzieło. To zajęcie przyniosło mu za cały rok 3,8 tys zł.

Znacznie więcej Borys Budka zarobił w Sejmie. Roczna dieta posła to łącznie 29 tys. z, a uposażenie poselskie to już ponad 137 tys. zł. Z tytułu pracy w KRS polityk otrzymał z kolei 4 tys. zł. Wynajem jednego z posiadanych mieszkań przynosi posłowi PO 30 tys. zł. rocznie.

Boeing wstrzymuje produkcję modelu 737 Max
Boeing 737 Max. Firma wstrzymuje produkcję

Kandydat na szefa Platformy wpisał też do oświadczenia Nissana Note z 2008 r. o wartości 11 tys. zł. Średnią wieku floty posła poprawia nowy zakup. Toyota C-HR z 2018 r. - za którą Budka zapłacił z ubezpieczeniem 133 tys. zł.

Polityk ma też dwa kredyty, których suma przewyższa zgromadzone oszczędności. W przypadku mieszkaniowego do spłaty pozostało jeszcze 160 tys. zł. Z kredytu na zakup nowej Toyoty zostało do spłaty 59 tys zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, oświadczenia majątkowe, borys budka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-12-2019

PolakTrzeba mu dać Orlen i lotos to chłopak by odzyl

18-12-2019

POcoMegadłużnik nie powinien być szefem PO.

19-12-2019

PytamCoś z ekonomii cienki zamiast kupić samochód to bierze kredyt mając 90 tys na koncie on chce zarządzać krajem ?

Rozwiń komentarze (127)