Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Brak gazu uderza w przemysł. "Rząd spóźnił się z działaniami"

- Rząd mówi o 17 statkach, które płyną i zapewnia, że węgla nie zabraknie. Ludzie w to nie wierzą i dlatego ustawiają się w kolejce - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Paweł Wojciechowski, były minister finansów. - To samo jest z gazem, który miał popłynąć przez Baltic Pipe, ale nie zanosi się na to. Brak gazu być może nie dotknie indywidualnych odbiorców, ale uderzy w przemysł. Mieliśmy już przerwę w produkcji nawozów w Anwilu, który po telefonie z ministerstwa wznowił działalność. Rząd się spóźnił z działaniem. Najlepsza energia to energia zaoszczędzona, a tu nic się nie dzieje. W Niemczech obniżono ceny biletów w transporcie publicznym, by ludzie przesiedli się z samochodów. U nas jedynie ugrupowanie Szymona Hołowni zaproponowało podobne rozwiązania.

Tagi:
kryzys energetyczny, gaz, wideo, przemysł, węgiel, energetyka
0
0
66
Podziel się
Komentarze (66)
zobacz więcej komentarzy (66)
KOMENTARZE
(66)
dsds
3 miesiące temu
Wiadomo, że te podwyżki cen paliw, gazu, energii, ale też podatków, ZUSu (składki zdrowotnej) zostaną przerzucone na klientów. Po d.... dostanie zwykły Kowalski. Ceny usług, produkcji i materiałów rosną, a więc ceny towarów, za które płacimy. Przedsiębiorcy musza podnieść ceny albo będą zamykać firmy i zwalniać ludzi, którzy też mają rodziny i być może niepracujące żony. Trzeba wziąć życie we własne ręce, bo politycy będą zawsze zadłużać Państwo i trwonić publiczne pieniądze. Zobaczcie ksiazkę pt. "Chcę być szczęśliwy i bogaty, a nie tylko szczęsliwy", by samemu stworzyć sobie finansowe bezpieczeństwo. Pokazują w niej jak generować pieniądze i nie musieć pracować do końca życia
zcx
3 miesiące temu
Obecna władza nawoływała by wymieniać piece na gazowe, jednocześnie zerwała kontrakt na tani gaz dla Polaków, który kosztował w zakupie 186 dolarów za 1000m3, bo jak twierdził kaczyński jest za drogi, w zamian załatwili tańszy po kilka tysięcy za tą samą ilość a w zasadzie kupują go na wolnym rynku z łapanki.
zcx
3 miesiące temu
W latach 2005-07 był Jasiński, obecnie jego pałeczkę przejął Sasin, więc czego się spodziewaliście.
zcx
3 miesiące temu
Drugi raz rządzą i drugi raz doprowadzili do zapaści surowców energetycznych.
dera
3 miesiące temu
Tak trudno dostosować się do sytuacji sztucznie wytworzonej. Zatrzymać inflacje i zabronic podwyższania cen. Węgielzacząć wydobywać a kopalnie pozamykane ,porobić koksownie i robić gaz samemu i pozostanie koks. Ludzie u mnie niemiaszki przed wojna w w wiekszych miastach mieli koksownie i palili gazem....co za nieudaczny kraj.
...
Następna strona