Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Brexit. Co z Polakami? "Są tam takie branże, które bez nas nie istnieją"

Co czeka Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii po brexicie? - Są takie branże w Wielkiej Brytanii, jak hotelarstwo czy gastronomia, które wręcz polegają na naszych rodakach. Każdy ubytek w naszej populacji to cios dla brytyjskiej gospodarki - powiedział w programie "Money. To się liczy" dr Grzegorz Mathea, prodziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Jak dodał, dla brytyjskiej gospodarki Polacy są bardzo atrakcyjni, ale paradoksalnie właśnie ta atrakcyjność przesądziła o brexicie.

KOMENTARZE
(63)
Walter
4 lata temu
Niby Anglia potrzebowałą Polakow podczas II Wojny, ale później Churchill sprzedał Polskę sowietom bez zmróżenia oka w Jałcie. Historia lubi się powtarzać ...
com
4 lata temu
Dziwicie się Anglikom, że mają dość. Polacy zrobili z Londynu i nie tylko Jackowo w Chicago , tylko to nie Ameryka. Jak widzi się te wielkie napisy. "Delikatesy u Grażynki", " Najlepsze wędliny u Janki" itp. to nie ma się co dziwić. Wyobraźcie sobie jak my byśmy zareagowali. A to, że jesteśmy dobrymi pracownikami, że wielu polskich fachowców pracuje w Anglii to też prawda i to, że Polak Polakowi wilkiem też prawda, widać tak mamy.
niestety
4 lata temu
Polacy w kraju sa podzieleni a chcecie zeby za granica wspolpracowali , przeciez wywiezli ta wrogosc z kraju
nick
4 lata temu
brexit mamy dzieki rumunom i bulgarom, bo to jak oni dostali zgode na prace to tylu ich najechalo ze brytyjczycy byli w szoku. a teraz jeszcze morawiecki walczy o przyjecie albanii i macedonii. pewnie tez potrzebuje taniej sily roboczej tylko zeby pozniej nie bylo ze za duzo ich sie najedzie.
satyr
4 lata temu
po integracji z Europą polska straciła przemysł na korzyść Niemców Anglików i innych a teraz uciekają Anglicy nic nie dając w zamian ? toż to tak jak z wojna powinni płacić odszkodowanie za rozwalenie polskiej gospodarki
...
Następna strona