Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Budimex nie zwalnia tempa prac. Na budowach priorytetem jest bezpieczeństwo

0
Podziel się:

Koronawirus to ogromne wyzwanie dla społeczeństwa i gospodarki. Branża budowlana, w nowych okolicznościach radzi sobie całkiem dobrze. Budimex, lider branży realizuje budowy zgodnie z założeniami i chce to robić jak najdłużej.

Rozszerzony pakiet środków ochronnych zapewnia bezpieczeństwo na budowach
Rozszerzony pakiet środków ochronnych zapewnia bezpieczeństwo na budowach (materiały partnera)

Artykuł sponsorowany

Prace na różnorodnych inwestycjach, w tym tych drogowych, trwają bez zmian. W kwietniu rozpoczął się kolejny etap budowy m.in. na autostradzie A1, gdzie Budimex w konsorcjum ze Strabagiem wystartował z układaniem betonowej nawierzchni na odcinku A między Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim. Do tej pory udało się ułożyć około kilometr nowej nawierzchni na szesnastokilometrowym odcinku. Droga ma zostać oddana do końca tego roku.

To tylko jeden z wielu aktualnych projektów wykonywanych przez Budimex. Spółka realizuje prace na łącznie 370 kontraktach budowlanych w całym kraju. Sprawne działanie firmy w dobie pandemii to wynik dobrej organizacji i wprowadzonych zmian.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Praca na budowach to praca zespołowa, a obecnie – współpraca w takim trybie jest szczególnie trudna. Koronawirus zdefiniował zmiany w kontekście codziennego wypełniania obowiązków w całej branży budowlanej.

- Zdrowie naszych pracowników jest dla nas priorytetem, czujemy się za nich odpowiedzialni. Aktualnie podejmujemy kroki, które zapewniają naszym zatrudnionym jak największe bezpieczeństwo podczas realizacji projektów. Wprowadziliśmy dodatkowe środki ostrożności z zakresu ochrony zdrowia i zmodyfikowaliśmy częściowo system pracy, aby ograniczyć bliski kontakt zespołów. Dzięki temu udało nam się zachować miejsca pracy i zdecydowana większość członków firmy pracuje normalnie: bezpośrednio lub zdalnie – mówi Dariusz Blocher, Prezes Zarządu, dyrektor generalny Budimeksu SA.

Dostawy na czas

Niezbędna do efektywnej realizacji budów jest również płynność łańcuchów dostaw. Kluczowy w tym przypadku jest sprawny proces komunikacji z podwykonawcami.

- W większości przypadków udało nam się zachować cykl produkcyjny. Bardzo nas to cieszy, gdyż tym samym możemy realizować projekty zgodnie z założeniami. Oczywiście import niektórych materiałów ma opóźnienia, np. tych sprowadzanych z Chin czy Azji. Trudności te nie wpływają jednak znacząco na ogół prac budowlanych realizowanych przez naszą firmę – komentuje Blocher.

Nieterminowa dostawa może mieć bezpośredni wpływ na przebieg prac również w innych sektorach. Firmie Budimex udało się utrzymać płynność również w realizacji projektów usługowych, np. z zakresu utrzymania dróg czy działalności komunalnej.

1 mln na rzecz zdrowia

Budimex, jako lider – nie tylko realizuje swoje bieżące prace. Spółka od lat bierze udział w długofalowych projektach z zakresu CSR. Również teraz, w dobie pandemii aktywnie zaangażowała się w pomoc.

- Wiemy, jak wiele wysiłku każdego dnia wkładają w swoją pracę lekarze i wspólnie z nimi – chcemy ratować ludzkie życia. Dołączyliśmy do inicjatywy "Jesteśmy Razem. Pomagamy" i wierzymy, że przekazane przez nas pieniądze pomogą szpitalom w obecnej, trudnej codzienności. Przezwyciężenie epidemii to nasza wspólna walka – mówi Dariusz Blocher, Prezes Zarządu, dyrektor generalny Budimeksu SA.

Firma przekazała 1 mln zł w formie bezzwrotnej darowizny dla szpitali na zakup sprzętu medycznego do walki z koronawirusem. Jako pierwsze, wsparcie otrzymały miejsca, w których liczba zarażonych jest największa, tzn. szpitale w: Wałbrzychu, Raciborzu i w Warszawie.

Epidemia zaskoczyła nas wszystkich i przed każdym z nas wciąż stawia wyzwania. Pojedyncze jednostki, małe i duże firmy – robią wszystko, aby przetrwać. Mimo że, gospodarka mocno ucierpiała są branże, które w obliczu panującego strachu i zmian – pracują równie intensywnie, jak dotychczas. Wśród nich – lider branży budowlanej, Budimex S.A, który zweryfikował system ochrony pracowników zachował płynność dostaw i wsparł szpitale w walce z koronawirusem. Spółka prowadzi projekty i chce to robić jak najdłużej, bo od realizacji inwestycji zależy los całego Państwa – budownictwo jest bowiem kołem zamachowym gospodarki.

Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(0)