Notowania

Budowa dróg. Ważne pozwolenie ws. trasy S8. Inwestycja warta 1,3 mld zł

Jest pozwolenie na użytkowanie jednego z fragmentów nowej trasy S8 między Rawą Mazowiecką a Warszawą. "W ciągu najbliższych dni droga stanie się w pełni ekspresowa".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Decyzja ws. S8. Lada dzień pojadą nią kierowcy (Fot: East News)

Mowa o jednym z odcinków na przebudowywanej trasie S8, dokładniej to fragment od Radziejowic do Przeszkody. - Wydano pozwolenie na użytkowanie. Planujemy zdjęcie ograniczenia prędkości w ciągu najbliższych dni i droga stanie się w pełni ekspresowa - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jan Krynicki.

Jak dodał, w przypadku drugiego odcinka - między Przeszkodą a Paszkowem - trwają jeszcze prace odbiorowe i decyzja spodziewana jest "lada dzień".

Odcinek S8 od Radziejowic do Przeszkody to fragment trasy między Piotrkowem Trybunalskim a Warszawą. Prace prowadzone są jeszcze tylko na jednej nitce przebudowywanej drogi, na odcinku około 2 km. Druga jest już dostępna w całości dla kierowców, ale obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Obejrzyj: "Mateuszówki" na start. Są pieniądze na drogi

Jak wcześniej podawała GDDKiA, na odcinku od Janek do Mszczonowa powstaje odcinek drogi ekspresowej o długości ok. 21,5 km z węzłami drogowymi, obiektami inżynierskimi, miejscami obsługi podróżnych i obwodem utrzymania drogi.

"W ramach prac zakończono już przebudowę dróg lokalnych w niezbędnym zakresie, budowę dróg dojazdowych dla obsługi terenów przyległych, budowę przejść dla zwierząt. Ponadto inwestycja objęła przebudowę urządzeń towarzyszących z zakresu branż: telekomunikacyjnej, energetycznej, gazowej, sanitarnej" - napisano w komunikacie.

Wybudowano 12 wiaduktów, 3 mosty, 6 kładek dla pieszych, przejście dla dużych zwierząt oraz przepusty z funkcją przejścia dla zwierząt. Powstały także cztery węzły - Żabia Wola, Siestrzeń, Młochów oraz Nadarzyn oraz cztery Miejsca Obsługi Podróżnych (MPO) - Krze, Żabia Wola, Przeszkoda, Urzut. Inwestycja kosztowała to ok 1,3 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gddkia, budowa dróg, drogi ekspresowe, trasa s8, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-10-2019

kierPo co? po co to całe ściany ( ekrany) przyprawiające o klaustrofobię wzdłuż drogi? Czy naprawdę trzeba ładować bezsenspowne miliony w nikomu … Czytaj całość

03-10-2019

nhujnPatrząc w przyszłość to jednak powinna być na trzy pasy bo samochodów będzie raczej więcej niż mniej :-))))))))

03-10-2019

m-53Gwoli ścisłości Janki - Mszczonów to 31,5 km

Rozwiń komentarze (56)