Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ccc
01.06.2020 17:15

CCC sięga po posiłki. Amerykański biznesmen do rady nadzorczej

Henry McGovern został zaproponowany do rady nadzorczej CCC. To twórca AmRestu, firmy zarządzającej popularnymi restauracjami w całej Polsce. Kandydaturę wysunęła spółka Ultro, należąca do Dariusza Miłka, czyli m.in. twórcy sieci sklepów CCC.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja FORUM)
Henry McGovern to amerykański biznesmen i twórca Amrestu - firmy zarządzającej restauracjami KFC, Burger King, Pizza Hut czy Starbucks w regionie

Jak informuje spółka w komunikacie, Amerykanin miałby pełnić funkcję członka rady nadzorczej. Głosowanie kandydatury McGoverna ma się odbyć podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które jest zaplanowane na 24 czerwca.

Kim jest Henry McGovern? Biznesmen ze Stanów Zjednoczonych z Polską związany jest od lat. Przede wszystkim z Wrocławiem, gdzie w latach 90. rozpoczął prowadzenie swojego biznesu niemal od zera.

Początkowo chciał spróbować sił na rynku nieruchomości, ostatecznie stał się jednym z ważniejszych graczy na rynku gastronomicznym w Polsce.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Na początku lat 90. ubiegłego wieku postanowił kupić kamienicę na wrocławskim Rynku. - Z pomysłem wynajęcia parteru restauracji zwróciliśmy się do PepsiCo, w tamtym czasie właściciela marek Pizza Hut i KFC, który propozycji nie przyjął, ale zamiast tego zaoferował nam coś ciekawszego - franczyzę Pizza Hut - wspominał po latach na łamach "Gazety Wyborczej". Restauracja w Rynku działa do dziś.

Po czasie American Restaurants Services, który przerodził się w holding Amrest, jedną z największych firm restauracyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej z ponad 600 lokalami m.in. w Polsce, Czechach, na Węgrzech, Rosji.

Jak zdradził w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", sporą pomocą przy rozkręcaniu biznesu służył mu Donald Kendall, wieloletni szef PepsiCo, a prywatnie ojciec jego przyjaciela. Objął 25 proc. udziałów na początku funkcjonowania AmRestu.

To właśnie do Amrestu należą takie popularne marki, jaki KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks. Firma jest też większościowym udziałowcem serwisu do zamawiania jedzenia PizzaPortal.pl.

W marcu ubiegłego roku McGovern postanowił odejść z AmRestu i szukać nowych wyzwań. Teraz prawdopodobnie trafi do rady nadzorczej CCC.

Sieć sklepów obuwniczych ma za sobą ciężki okres. Szczególnie pandemia koronawirusa spowodowała, że przychody spółki znacząco zmalały. Zresztą problemy były widoczne już wcześniej.

Przychody Grupy CCC w pierwszym kwartale były niższe o 9 proc. niż rok wcześniej. Władze firmy przyznawały na początku kwietnia, że sytuacja jest trudna, ale zamierzają przezwyciężyć kryzys. Przez e-commerce, cięcie kosztów i emisję akcji. - Nie tniemy scyzorykiem, raczej używamy siekiery - mówił wówczas Dariusz Miłek, czyli twórca CCC.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-06-2020

JaroiW internecie sprawdzilem buty oczywiście były w sklepie w realu syf znalazłem 1 buta drugi wyparował numery pomieszane modele w innych pudełkach panie … Czytaj całość

01-06-2020

MikiSyfiaste buty, z papieru i tektury,a teraz zdziwienie ze grozi plajta, to obuwie dla biedoty

01-06-2020

PompkaOsobiście to radziłbym Im zainwestować nie w managerów, a we wzornictwo i jakość wyrobów. Wiem, wiem, że to abecadło biznesu: czy szybciej zwrócą się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)