Notowania

Ceny prądu. Ostatni dzień na złożenie oświadczenia

We wtorek 13 sierpnia mija ostateczny termin składania oświadczeń odbiorcy końcowego energii elektrycznej dotyczących utrzymania niższych cen prądu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Mija ostateczny termin składania oświadczeń ws. cen prądu

Ten termin raz już minął - 29 lipca, ale przez to, że ok. 50 proc. uprawnionych do korzystania z zamrożonych cen prądu nie złożyło sprzedawcom stosownych oświadczeń odbiorcy końcowego energii elektrycznej, termin wydłużono do wtorku 13 sierpnia. W związku z newralgiczną datą, niektóre spółki energetyczne wydłużają pracę swoich biur obsługi klienta, nawet do późnego wieczora.

Oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej obowiązuje mikro i małych przedsiębiorców, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych (tj. jednostki samorządu terytorialnego, ich związków, jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych) oraz inne państwowe jednostki organizacyjne, nieposiadające osobowości prawnej.

Zgodnie z ustawą z grudnia 2018 r. odbiorcy końcowi energii elektrycznej w drugim półroczu 2019 r. mogą być rozliczani według cen i stawek opłat za energię elektryczną, jakie były stosowane 30 czerwca 2018 roku. By skorzystać z tego uprawnienia, należy złożyć ww. oświadczenie. Wymagane jest ono ze względu na to, że przedsiębiorstwa obrotu nie posiadają informacji, czy dany odbiorca końcowy jest np. szpitalem, małym, czy średnim przedsiębiorcą.

Obejrzyj: Mój prąd. Rusza nowy program rządu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: prąd, ceny prądu, oświadczenie odbiorcy końcowego, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-08-2019

z ukwredny padkudny mafijny kraj z najdrozszym prądem na świecie

13-08-2019

PolakTylko do końca roku będzie ochrona ustawowa a jak PiS wygra wybory to wam po nowym roku 100℅podniesie ceny że będziecie przy swieczkach siedziec !!!

13-08-2019

MarcinUwielbiam dyletanctwo dziennikarskie. Artykuł o prądzie a na zdjęciu m3.

Rozwiń komentarze (3)