Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Co dalej z obostrzeniami? Rzecznik rządu: mogą obejmować konkretne powiaty

To ważna deklaracja. Jeśli pandemia zacznie się nasilać, rząd może wprowadzić obostrzenia, ale na innej zasadzie niż dotychczas. - Obejmą konkretne powiaty, tam, gdzie jest najgorzej - wskazał rzecznik rządu Piotr Mueller.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr, KPRM)
W piątek zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który zajął się m.in. podsumowaniem działań w zakresie identyfikacji ognisk zachorowań w kraju.

- Decyzje w przyszłości, dotyczące ewentualnych obostrzeń, które mogłyby być wprowadzane na terenie Polski, mogą obejmować poszczególne powiaty - mówił w piątek podczas konferencji rzecznik rządu Piotr Mueller. Jak dodał, chodziłoby o te powiaty, które mają największe problemy.

Jeśli chodzi o kwestię powrotów Polaków z innych krajów europejskich, w tej chwili, jak podkreślił Mueller, rząd jeszcze nie zarekomendował kwestii przywrócenia obowiązkowej kwarantanny dla osób powracających z zagranicy. - Taki wariant jest brany pod uwagę - powiedział rzecznik rządu.

Przypomnijmy, Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, że odnotowano 657 nowych zakażeń, najwięcej od początku epidemii. W czwartek dane mówiły o 615 nowych przypadkach, w środę o 512, we wtorek o 502, a w poniedziałek o 337. Łącznie w Polsce od początku pandemii potwierdzono infekcję u 45 688 osób, spośród których 1716 zmarło.

W piątek zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który zajął się m.in. podsumowaniem działań w zakresie identyfikacji ognisk zachorowań w kraju.

Obejrzyj: Zmiany w Kodeksie pracy. Duża nowelizacja już jesienią

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2020

KropkANic dziwnego, że społeczeństwo jest podzielone. Najpierw słyszeliśmy od ministra, że maseczki nic nie dają, bo ich po prostu nie było.. Później, jak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)