Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Credit Agricole zmienia zarząd. Dołącza dwóch wiceprezesów

0
Podziel się:

Jean-Bernard Mas i Richard Paret dołączyli do zarządu polskiego Credit Agricole. Obaj obejmą stanowisko wiceprezesów, przy czym ten pierwszy będzie jednocześnie zajmował stanowisko pierwszego wiceprezesa spółki.

Jean-Bernard Mas objął stanowisko Senior Country Officera w polskim Credit Agricole
Jean-Bernard Mas objął stanowisko Senior Country Officera w polskim Credit Agricole (Materiały prasowe)

Jean-Bernard Mas związany jest z Grupą CA od 30 lat, a z Polską w roli wiceprezesa banku Credit Agricole od 2015 roku. Do tej pory zarządzał m.in. pionem finansów oraz bankowością korporacyjną, obszarem cyfryzacji i back office oraz IT.

W 2017 roku nadzorował jedną z największych technologicznych i organizacyjnych zmian w historii banku. Wdrożony program uprościł architekturę IT oraz znacznie zwiększył liczbę realizowanych projektów w organizacji. "Dzięki temu bank jest w stanie szybciej, lepiej odpowiadać na potrzeby klientów i konsekwentnie z tych możliwości korzysta" - czytamy w komunikacie prasowym banku.

Mas będzie teraz zajmował stanowisko Senior Country Officera Credit Agricole w Polsce oraz jednocześnie pierwszego wiceprezesa banku.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Jak informuje bank, zmiana "nie wpływa na zmianę misji Credit Agricole, którego ambicją jest być najbardziej zorientowanym na ludzi bankiem i zapewnienie klientom najwyższego poziomu satysfakcji".

Mas zastąpi Oliviera Constantina, który do końca czerwca pełnił funkcję Senior Country Officera. On będzie teraz zarządzał jedną z kluczowych Kas Regionalnych we Francji.

Do zarządu banku Credit Agricole, w roli wiceprezesa, 12 lipca wrócił również Richard Paret. Będzie nadzorował bankowość korporacyjną i inwestycyjną, obszary back office oraz zarządzania zmianą i cyfryzacją.

Richard Paret z bankowością i Grupą Crédit Agricole jest związany od 20 lat. Do banku w Polsce dołączył w 2014 r. jako dyrektor odpowiedzialny za obszar ryzyka. Dwa lata później, już w roli wiceprezesa, nadzorował dodatkowo sieć i wsparcie sprzedaży w bankowości detalicznej oraz SME, obszar consumer finance.

Bank Credit Agricole jest częścią Crédit Agricole, który znajduje się wśród 10 największych banków na świecie pod względem wartości aktywów, jest także liderem bankowości uniwersalnej we Francji oraz największym ubezpieczycielem w Europie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)