Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Materiał partnera: HP

Cyberbezpieczeństwo w dobie koronawirusa. Jaki laptop wybrać do pracy zdalnej?

8
Podziel się:

Już od ponad roku cały świat – zarówno biznes jak i zwykli użytkownicy - zmaga się z konsekwencjami światowej pandemii koronawirusa. Zgodnie z oficjalnymi zaleceniami, ale i ze zdrowym rozsądkiem, wielu pracowników biurowych przeniosło aktywność zawodową do swoich domów. Jakie niesie to ze sobą zagrożenia związane z bezpieczeństwem oraz jak im zapobiec?

Cyberbezpieczeństwo w dobie koronawirusa. Jaki laptop wybrać do pracy zdalnej?
Z laptopami z serii EliteBook 800 w prosty sposób zwiększysz bezpieczeństwo swoich danych. (materiał klienta, HP)

Nie sprawdzasz nadawcy i linków przesyłanych ci w wiadomościach email? Kusi cię mail z informacją o niewiarygodnie atrakcyjnej promocji w twoim ulubionym sklepie internetowym? A może bez refleksji reagujesz na przesłany pocztą elektroniczną, niespodziewany alert z firmowego działu IT? Jeśli na przynajmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to mamy dla ciebie złą wiadomość… ale i dobrą

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że możesz nie być w pełni świadomy zagrożeń, jakie czekają na ciebie w internecie. A to oznacza, że możesz stracić nie tylko dane zapisane na twardym dysku komputera (służbowe i prywatne), ale również nieświadomie narazić bezpieczeństwo danych całej swojej firmy.

Praca zdalna a bezpieczeństwo danych: jaki laptop wybrać

Wróćmy jednak do zapowiedzianej już dobrej wiadomości. Możesz w prosty sposób zwiększyć bezpieczeństwo swoich danych w każdej chwili. Do dyspozycji masz rozwiązania – zarówno hardware’owe, jak i software’owe – skutecznie chroniące cię nawet przed zagrożeniem, o którego istnieniu mogłeś nie wiedzieć, ponieważ było ono neutralizowane już na poziomie firmowych zabezpieczeń IT. Nad takimi rozwiązaniami pracowali eksperci z firmy HP, implementując je w laptopach z serii EliteBook 800. Urządzenia te zwiększają bezpieczeństwo użytkownika zarówno w domu, jak i poza nim. Laptopy EliteBook z serii 800 to więc nie tylko świetne wzornictwo i klasowe podzespoły, do których przyzwyczaił nas producent. To także udogodnienia dla nieco roztargnionych użytkowników.

Wojskowa wytrzymałość

Bezpieczeństwo gwarantuje już sam poziom wykonania nowych EliteBooków z serii 800. Aż trudno uwierzyć w to, że tak lekkie komputery bez problemów przechodzą testy według normy MIL-STD 810G1. Zgadza się, EliteBooki 800 spełniają wymogi testów wytrzymałościowych armii Stanów Zjednoczonych. Teraz możesz mieć pewność, że upadek z biurka czy potencjalne uderzenia w transporcie nie narażą twojego sprzętu na żadne fizyczne uszkodzenia.

Zawsze lepiej jest sprawdzić dwa razy

Przed nieupoważnionym dostępem do zawartości komputera chronią użytkowników dodatkowe możliwości uwierzytelniania podczas logowania – m.in. opcjonalny czytnik linii papilarnych oraz kamerka IR do rozpoznawania twarzy – z regułami wzmocnionymi na poziomie układów krzemowych. Działa to na identycznych zasadach, jak w droższych smartfonach. Nawet gdy ktoś ukradnie ci sprzęt, stanie przed poważnym wyzwaniem, by naruszyć znajdujące się na nim dane.

HP Sure View: koniec z podglądaniem przez ciekawskich!

Wszystkie laptopy dają nam swobodę przemieszczania się. Ale nie każdy laptop posiada funkcję HP Sure View – przesłonę ekranu włączaną i wyłączaną jednym przyciskiem, która uniemożliwia czytanie treści przez ludzi mogących znajdować się obok nas (np. w pociągu). Po jej użyciu, ekran komputera matowieje, uniemożliwiając osobom postronnym zapoznanie się z jego zawartością.

Zobacz także: HP Sure View Reflect: How to Use the Integrated Privacy Screen | HP

HP Sure Start, Sure Run i Smart Recovery - szyfrowanie i ochrona danych na miarę XXI w.

Kontroler HP Endpoint Security – brzmi tajemniczo, ale to nic innego, jak fizycznie odizolowany i zabezpieczony kryptograficznie element komputerów z serii EliteBook 800, który zapewnia wzmocnioną ochronę dla takich funkcji jak HP Sure Start, HP Sure Run i HP Sure Recover. Cóż to oznacza w praktyce?

HP Sure Start to pierwszy i jedyny na świecie samodzielnie naprawiający się system BIOS, który w przypadku zaatakowanego komputera automatycznie przywraca system BIOS po ataku lub jego uszkodzeniu. To unikalne w skali całego ekosystemu Windows rozwiązanie chroni nawet przed LoJax i innymi zaawansowanymi atakami systemu BIOS/UEFI. HP Sure Run to funkcja zapewniająca odporność na wszelkiego rodzaju ataki, do których niezbędne jest złamanie przez hakera najważniejszych zabezpieczeń. Chroni on system przed niechcianymi zmianami na poziomie jego jądra. HP Sure Recover zapewnia z kolei szybkie, bezpieczne i automatyczne przywracanie systemu operacyjnego wyłącznie za pośrednictwem połączenia sieciowego, co pozwala zminimalizować przestoje i szybko wrócić do pracy.

Twój komputer, twoja twierdza

Aż ciężko uwierzyć, jak szybko zmienił się cały nasz realny świat, ale również zasady funkcjonowania w najważniejszym świecie równoległym – cyberprzestrzeni. Jeszcze niewiele ponad rok temu nasze służbowe komputery były podłączone do jednej wspólnej sieci, nad której bezpieczeństwem (serwery, przepustowość łącza, stabilny przepływ danych itd.) czuwał dział IT naszej firmy.

Teraz, pracując głównie z domu, za bezpieczeństwo i ochronę poufnych firmowych informacji odpowiadamy my sami, z komputerami podłączonymi do słabo zabezpieczonych prywatnych sieci internetowych. Tymczasem pomimo nieustannej edukacji na temat potencjalnych zagrożeń, użytkownicy komputerów wciąż popełniają proste błędy, które mogą zakończyć się utratą danych.

Dlatego też najwięksi producenci sprzętu przygotowują rozwiązania szyte na miarę naszych czasów. Tak, jak HP zrobił to w przypadku swojej linii czterech nowych biznesowych laptopów z serii EliteBook 800 – smukłych, lekkich i wytrzymałych, a jednocześnie zabezpieczonych hardware’owo jak i software’owo w taki sposób, że każdy posiadacz dowolnego z modeli będzie mógł z dumą przyznać, że od teraz „mój komputer, to moja twierdza”. Nowe laptopy HP to po prostu najlepszy sejf na poufne dane, których nie chcemy stracić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Materiał partnera: HP
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Heloł
rok temu
To jest artykuł czy reklama hp?
res
rok temu
Przed zakupem obecnego laptopa zajrzałem do serwisu ,a tam sterty HP-ków leży ,więc radzę każdemu niech się sam przekona .
Pracoholik
rok temu
Rok czasu minął a u mnie bez zmian z wyjątkiem że granice "zamknięte" ale i tak byłem wczoraj w czeskiej Republice na piwku, praca bez zmian (usługi face to face) żadnego lockdawnu. Ubiegły rok odwiedzone czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja, Niemcy wszystko turystycznie miały być jeszcze wlochy i austria ale w austrii ulewy były gdy miałem zaplanowany urlop a włosi zdążyli się zamknąć. Odliczam dni do czerwca i w drogę w Europe!
Obywatel RP
rok temu
Jasne żadnych HP, Bo te cholery pomimo czarnego PR za cholerę nie chcą się psuć. Do tego technicznie są beznadziejne. Popularna linia Pavilion np., dzięki któremu zamieszczam wpis to model dv5. Proszę sobie wpisać kiedy to został wprowadzony do sprzedaży. By było łatwiej leniwym oryginalnie instalowany system to Vista. Obecnie spokojnie działa pod Win 10. Taaak to rzeczywiście zła marka i do tego beznadziejny system, który od momentu instalacji działa bez problemów łącznie z opcją aktualizacji do najnowszej wersji.
laptop na lat...
rok temu
Żadnych Asusów, żadnych samsungów, żadnych HP - TYLKO DELL I właściwe oprogramowanie