Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRO
|

Czas na wyprawę polarną. Polska Stacja Polarna Hornsund ponownie szuka pracowników

41
Podziel się:

Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk szuka pracowników na 44. wyprawę polarną do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Poszukiwani są m.in. informatyk, mechanik, konserwator czy kucharz. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 listopada.

Czas na wyprawę polarną. Polska Stacja Polarna Hornsund ponownie szuka pracowników
Polska Stacja Polarna Hornsund na Spitsbergenie szuka pracowników. (Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, Krzysztof Maria Różański)

Na stronie Instytutu Geofizyki PAN pojawiła się właśnie oferta wyprawy w sezonie 2021/2022. Będzie ona podzielona na dwie części. Jedna grupa badaczy będzie pracować tylko latem - od czerwca 2021 do września 2021. Druga wyjedzie w czerwcu 2021 i wróci w lipcu 2022.

Do grupy całorocznej wejdzie geofizyk, najlepiej z doświadczeniem w elektronice. Oprócz niego poszukiwani są także: meteorolog (z doświadczeniem w służbie w IMGW), specjalista ds. monitoringu środowiska lub hydrochemik, który odnajdzie się w laboratorium chemicznym. Od tego ostatniego wymagana będzie m.in. obsługa chromatografu jonowego.

Oprócz tego na całoroczną pracę liczyć mogą również: informatyk, mechanik (z umiejętnością obsługi agregatów prądotwórczych i silników wysokoprężnych) i konserwator.

Zobacz także: Zobacz: Będą kolejne restrykcje? "Przygotowujemy wariant najgorszy"

Do pracy w grupie letniej PAN przyjmie pracownika technicznego działającego przy robotach ogólnobudowlanych, stolarce, elektryce, hydraulice oraz mechanice.

Zatrudnienie znajdą również: asystent terenowy (wymagane doświadczenie zimowe, górskie i motorowodne), administrator stacji komunikujący się w języku angielskim, zaznajomiony z pracą w administracji biurowej, a także specjalista ds. monitoringu środowiska lub oceanograf. Ten ostatni musi posiadać patent morskiego sternika motorowodnego.

W grupie letniej znajdą się również kucharz i jego pomocnik. Kucharz ma wyruszyć wcześniej, bo już w kwietniu lub w maju. Chwilę po nim w Hornsund pojawi się oceanograf - w maju lub w czerwcu.

Dodatkowym atutem u każdego ubiegającego się o pracę na stacji będzie patent motorowodny, zaświadczenia o ukończeniu kursów pierwszej pomocy i znajomość języków obcych, szczególnie angielskiego. Mile widziane będą też "wszelkie umiejętności techniczne".

Oferty można składać do 20 listopada pod adresem: rekrutacja44@igf.edu.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(41)
gosc
2 lata temu
Dobre miejsce żeby przeczekać rządy wolactwa. Gorzej jak zatrudnią wolaków i będą gadać że Jarek to marszałek jakiego nie było nigdy, że zamach, że socjalem i drukiem PLN można dobrobyt stworzyć itd itd
a maseczka?
2 lata temu
Jak nie będzie trzeba być w kagańcu to jadę.
Tom
2 lata temu
Mogę iść do biura. 10 tys. na rękę i macie mnie!
Tom
2 lata temu
Wasz biegun jest lepszy niż mój!
Tolek
2 lata temu
A ile płacą? Bo jak mam tam siedzieć przy -50st i dostac jałmuzne to jestem na nie.
...
Następna strona