Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Dino stawia na fotowoltaikę. Współpracuje z firmą grupy Polsat

4
Podziel się:

Sieć sklepów Dino stawia na zieloną energię i inwestuje w panele fotowoltaiczne. Serwis dlahandlu.pl informuje, że firma zamontowała panele fotowoltaiczne na ponad 1400 dachach swoich sklepów. Dino zamawia panele fotowoltaiczne w Esoleo z Grupy Polsat.

Dino stawia na fotowoltaikę. Współpracuje z firmą grupy Polsat
W latach 2020-2021 Dino uruchomiło 200 mini elektrowni słonecznych (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)

Na koniec 2022 r. sieć Dino liczyła 2156 sklepów, tylko w ubiegłym roku firma otworzyła . 344 nowe placówki. Powierzchnia sprzedaży sklepów Dino wyniosła 847,8 tys. mkw. wobec 710,4 tys. mkw. rok temu.

Dino stawia na odnawialne źródła energii

Dino stawia nie tylko na rozwój sieci, ale także na zieloną energię.

Serwis dlahandlu.pl informuje, że Dino pozyskane fundusze europejskie inwestuje w  panele fotowoltaiczne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niemcy protestują przeciwko planom Polski. "To głupota, trzeba to sobie jasno powiedzieć. Trzeba walczyć"

"W latach 2020-2021 Dino uruchomiło 200 mini elektrowni słonecznych, które zasilają markety. W roku 2022 Dino Polska zainstalowała 300 instalacji PV, których łączna moc wyniosła blisko 12 MWp" - czytamy w serwisie dlahandlu.pl.

Serwis informuje, że Dino zamawia panele fotowoltaiczne w Esoleo z Grupy Polsat.

"W 2020 roku Dino Polska podpisało umowę na instalację pierwszych 200 instalacji PV z firmą Esoleo, która jest spółką z Grupy Polsat Plus. W 2022 roku dyskont zawarł kolejną umowę, która obejmuje 300 kolejnych instalacji, za których montaż odpowiedzialna jest spółka Esoleo" - donosi serwis.

Dino w czołówce największych giełdowych spółek detalicznych w Europie

Na początku marca Polska sieć marketów Dino wskoczyła do czołowej dziesiątki najwyżej wycenianych giełdowych sieci detalicznych w Europie. Na szóstym miejscu znalazł się właściciel Biedronki - spółka Jeronimo Martins.

Jak wskazuje portal wiadomoscihandlowe.pl, wartość sieci Dino wyceniono na 9,1 miliarda dolarów. Wyżej rankingu znalazły się m.in. Zalando, Next i JD Sports.

Dino to sieć sklepów spożywczo-przemysłowych, założona w 1999 r. przez Tomasza Biernackiego. Według tygodnika "Wprost" w 2022 r. Biernacki był najbogatszym Polakiem, z kolei w zestawieniu "Forbesa" uplasował się na trzecim miejscu. Obecnie jego majątek wyceniany jest na ponad 19 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Hmmm
rok temu
Panele założyli, a klienci i pracownicy marzną.... Ale niewolników trzeba wykorzystać. Tak się robi majątek!
Pako
rok temu
Nikt nie lubi zakładów oczyszczania miasta ale gdyby zaczęli produkować dużo biogazu i zbudowali hale z paneli to by mogli w niej uprawiać konopie, a wtedy zyskaliby społeczno-zielone uznanie od szczęśliwych klojentów. Przedsiębiorczy inwestor może np z tyłu sklepu otworzyć klinikę antyaborcyjną
Maciek
rok temu
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, ze oni maja stare otwarte chlodziarki. Założenie drzwi na chlodziarki, co robi ich konkurencja daje 30-40% procent oszczedności energi. Ale widocznie ktoś musi zarobić
Super..
rok temu
Jedna i druga polska firma...