Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Dodatkowa niedziela handlowa w grudniu? Rzecznik rządu: decyzje nie zapadły

1
Podziel się:

- Trwają konsultacje ze związkami zawodowymi i z branżą handlową co do wprowadzenia dodatkowej niedzieli handlowej - zdradził w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Muller. Dodał jednak, że żadne decyzje nie zapadły.

Dodatkowa niedziela handlowa w grudniu? Rzecznik rządu: decyzje nie zapadły
Jest szansa na dodatkową niedzielę handlową. Ale nic nie jest jeszcze przesądzone (money.pl, Rafał Parczewski)

Rzecznik rządu był gościem TVP Info. Mówił przede wszystkim o planowanych przez rząd obostrzeniach epidemicznych, ale również mechanizmach rekompensujących poszczególnym branżom ten trudny czas.

Jednym z takich elementów miałaby być dodatkowa niedziela handlowa w grudniu.

- My jesteśmy też w procesie konsultacji społecznych co do rozporządzeń. Tam faktycznie takie propozycje się pojawiają. Podobnie, jak pojawiają się propozycje wprowadzenia dodatkowej niedzieli handlowej dotyczące stycznia - mówił rzecznik rządu.

Zobacz także: Więcej handlowych niedziel? Duda: nie pozwolimy na to

Przypomnijmy, że w grudniu ustawa przewiduje dwie niedziele handlowe - 13 i 20 grudnia. Później jednak Polacy będą musieli przygotować się na prawie 4 dni bez handlu.

Branża apeluje o złagodzenie zakazu handlu, ale nie chcą o tym słyszeć związkowcy. Mówił o tym w poniedziałek w money.pl Piotr Duda, przewodniczący "Solidarności".

- Jesteśmy w toku debaty ze związkami zawodowymi i z branżą handlowa; ewentualne decyzje co do dodatkowej niedzieli nie zapadły - mówił z kolei w TVP Info Piotr Müller.

Rzecznik rządu mówił również o kwestii stoków narciarskich, które najprawdopodobniej zostaną otwarte. Wbrew temu, co w weekend mówił wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin.

- Faktycznie padła deklaracja ze strony wicepremiera Jarosława Gowina, że raczej powinny być zamknięte. Dzisiaj trwała długa dyskusja z branżą turystyczna. GIS ma przygotować wytyczne sanitarne w tym zakresie i wszystko wskazuje na to, że jednak zdecydujemy się na to, aby zostało tak, jak w projekcie rozporządzenia, że stoki nie będą zamykane - powiedział Piotr Muller.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
To jest ten s...
2 lata temu
PRL 1988 Benzyna na kartki i komercyjne ceny. YT