Notowania

Duda w Davos: Europa Środkowo-Wschodnia motorem rozwoju Europy

- Gdzie znaleźć nowe motory rozwoju? Odpowiedź może być jedna: Europa Środkowo-Wschodnia - mówił Andrzej Duda podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Prezydent Andrzej Duda brał udział w jednej z debat podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos (Fot: PAP/EPA/ALESSANDRO DELLA VALLE)

Prezydent Andrzej Duda brał udział w debacie na temat potencjału rozwojowego i szans krajów Europy Środkowo-Wschodniej w światowej gospodarce. Money.pl również bierze udział w spotkaniu, gdzie oprócz prezydenta głos zabiera również minister finansów Tadeusz Kościński.

- Ostatnio publiczna dyskusja koncentruje się na wyzwaniach, które są przed nami w najbliższych latach. To brexit, klimat i problemy demograficzne, ale chciałbym zauważyć, że możliwość pokonania ich będzie zależeć i zależy głównie od stabilności ekonomicznej Unii Europejskiej - mówił Andrzej Duda.

I dodawał, że kluczem do zapewnienia takiej stabilności może być właśnie nasz region. - Gdzie znaleźć nowe motory rozwoju? Odpowiedź może być jedna: Europa Środkowo-Wschodnia - mówił Andrzej Duda podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Jak podkreślał prezydent, region zamieszkuje ponad 100 mln osób. Jednocześnie w ciągu ostatnich dekad region stał się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania - gdzie średnia stopu wzrostu PKB wynosi ponad 4 proc.

Jak zaznaczał prezydent Andrzej Duda, siła regionu jest dywersyfikacja branż, działających w tym miejscu: rolnictwa, produkcji samochodów, usług finansowych, obróbki drewna, przetwórstwa.

Media podają, że globalne marki nie wykluczają wycofania swoich pracowników z Chin.
Problem Chin stał się problemem USA. Biznes boi się koronawirusa

- Wszyscy wciąż zmagamy się z identycznymi problemami ekonomicznymi i infrastrukturalnymi, które wymagają inwestycji. Dlatego odpowiedzią na te wymagania jest inicjatywa Trójmorza, która skupia się na rozwoju ekonomicznym wszystkich 11 krajów regionu - mówił.

- Kluczem do osiągnięcia ambitnych celów jest współpraca na wszystkich poziomach: lokalnym, narodowym i regionalnym. Bez wsparcia naszych strategicznych partnerów to się nie uda - mówił.

Minister finansów Tadeusz Kościński
Tadeusz Kościński dla money.pl: Prace nad podatkiem cyfrowym powinny przyśpieszyć

Duda skorzystał również z okazji, by opowiedzieć o polskiej gospodarce. - Ostatnie cztery lata przyniosły istotne liczne sukcesy, zwłaszcza na polu gospodarczym - chwalił się. - Wiemy, że nie każdy jest szczęśliwy z osiąganych przez nas wyników gospodarczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: davos 2020, forum ekonomiczne w davos, Andrzej Duda, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-01-2020

taki ktośMotorem?????????????? Polska i Hungary to raczej na zaciągniętym hamulcu ręcznym Duda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

23-01-2020

12233tylko że nie na głwonej sali, to takie spotkanie kameralne na ktore tylko z nudow sie chodzi

23-01-2020

RR IICo ten człowiek opowiada za bujdy i koszałki - opałki ?! Europa wschodnia motorem postępu ?! Odleciał Duda całkowicie i żyje w urojonym kaczym … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (42)