Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Polska wciąż za mało cyfrowa. "Estonia to nie jest"

- Małe rzeczy zaczynają się dziać, np. prosta spółka akcyjna. Zmiany idą zbyt wolno. Polska jest zbyt mało cyfrowa. Obszar e-państwa przede wszystkim. Jest aplikacja do posługiwania się mobilnym dowodem osobistym, ale nie wszędzie można jej używać. Notariuszom np. nie wolno ich uznawać. Czy Polska jest drugą Estonią? Absolutnie nie - przekonywał w programie "Money. To się liczy" Bartłomiej Gola ze SpeedUp Venture Capital Group.

KOMENTARZE
(111)
Maniek
5 lata temu
I zaistnieje totalna inwigilacja PIS - u
Adam
5 lata temu
Ale za to jest katolicka. Nie ważne czy będzie biedna czy bogata, ważne by była katolicka. Bo interesy kleru są najważniejsze.
Suweren
5 lata temu
Banksterom to utrudnia rzycie. A my mamy naszych Banknasi.
Nick
5 lata temu
Pytanie do naczelnika Wolski- umie pan z dokonac transakcji za pomoca PayPal? Wie pan jak zalogowac sie do poczty elektronicznej?
echo
5 lata temu
ekspert z PO powinien albo się przyznać do współudziału albo przede wszystkim zwrócić uwagę na problemem uruchomionych ( daty wskazują ze od roku 2006 ) bez podstawowych zabezpieczeń Portali Internetowych Policji w Polsce, które od lat nie maja zabezpieczenia typu HTTPS (ang. Hypertext Transfer Protocol Secure) – szyfrowana wersja protokołu HTTP. W przeciwieństwie do komunikacji niezaszyfrowanego tekstu w HTTP klient-serwer. ( więcej np. Wiki). Np. proszę wejść na stronę Ministerstwa cyfryzacji i z tego przekierowania po lewej stronie odszukać polecany przez takich naszych speców URL do Polskiej Policji. To samo jest z Portalem Komendy Głównej Policji. W obu przypadkach nawet specjalne Formularze kontaktowe nie maj takiego podstawowego zabezpieczenia. U każdego obywatela RP taka sytuacja powinna wywoływać dyskomfort więc tym bardziej dlaczego turyści oraz zatrudniani specjaliści z UNII i NATO taką sytuacje lokalnego bezpieczeństwa ignorują? Nie wspominając od oddelegowanych lub przydzielonych ekspertach z takich "wiarygodnych" Podmiotów? Były PRL nadal może mieć swoje "klimaty".
...
Następna strona