Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KBB
|
aktualizacja

Fabryka Tarczyńskiego: 85 zakażonych. Zakłady pracy nowymi ogniskami?

104
Podziel się

W zakładzie produkcyjnym firmy Tarczyński pod Trzebnicą wykryto aż 85 zakażonych pracowników. Powiat milicki, na terenie którego znajduje się fabryka, trafił momentalnie na mapę "czerwonych punktów".

Fabryka Tarczyńskiego: 85 zakażonych. Zakłady pracy nowymi ogniskami?
Zakłady Tarczyński pod Trzebinią: 85 zakażonych koronawirusem (mat. pras.)
bDmODAZh

"Gazeta Wrocławska" informuje, że jednym z największych obecnie ognisk koronawirusa w Polsce okazała się fabryka wędlin znanego producenta. Znajduje się ona w miejscowości Ujeździec Mały w powiecie milickim niedaleko Trzebnicy.

Wszystko zaczęło się na początku września, gdy wirusa SASR-CoV-2 wykryto u trójki pracowników. Dalsze badania ujawniły, iż zarażonych jest aż 85 osób.

Zobacz także: Brednie na temat koronawirusa. Naukowcy obalają popularne mity
bDmODAZj

Testy dla tysiąca pracowników sfinansował pracodawca, zarażeni zostali oczywiście odizolowani, a w samej fabryce wdrożono kolejne restrykcje sanitarne. Jednocześnie jednak na listę "czerwonych" punktów trafił powiat milicki, a sąsiedni trzebiński – na listę ostrzegawczą, ale do statusu "czerwonego" niewiele mu brakuje.

Tarczyński nie jest jedynym zakładem pracy, w którym wykryto sporą liczbę zarażonych koronawirusem. W Szczecinie ognisko koronawirusa zostało wykryte wśród pracowników jednego z zakładów mięsnych. Wirus zaatakował pracowników z Ukrainy, do zakażeń miało dojść w ich domach. Chorych jest 35 osób.

Pod koniec sierpnia u sześciu pracowników Zakładów Mięsnych w Kole potwierdzono zakażenie koronawirusem. Spółka "Sokołów" wdrożyła dodatkowe procedury i podjęła szereg działalności ochronnych.

bDmODAZp

Na Podkarpaciu ciągle aktywne jest ognisko w firmie Koral – to producent lodów. Potwierdzono tam 19 wyników dodatnich - w tym 15 u pracowników. W Kielcach wirus zaatakował 10 pracowników firmy NSK Bearings (dawnej Iskry). Kolejna trzydziestka trafiła na kwarantannę.

Ostatnio COVID-19 wykryto też u kilku pracowników wrocławskiego ZUS. Teraz będą pracować zdalnie, nie są to osoby, które miały bezpośredni kontakt z klientami Zakładu.

Według danych Ministerstwa Zdrowia podanych w sobotę 19 września, w Polsce w ciągu ostatniej dobry wykryto 1002 nowe przypadki koronawirusa. To najwyższa do tej pory dzienna liczba nowych przypadków.

bDmODAZq

Od początku września widać wyraźny wzrost dziennej liczby nowych zakażonych. Wczoraj MZ informowało o 757 zakażeniach. Dotychczasowy rekord wynosił 903 nowe zakażenia - nowe dane przesunęły tę granicę o prawie 100 przypadków.

bDmODAZK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(104)
Niewegelibe
2 miesiące temu
To spisek wegan. Przynieśli tam koronawirusa, żeby nie produkowano i nie sprzedawano mięsa. Oni zrobią wszystko, żeby zabronić jedzenia i produkcji mięsa oraz wyrobów odzwierzęcych. Weganie są zagrożeniem dla nas.
ja
2 miesiące temu
Cos ten wirus lubi polskie fabryki tylko
koko
2 miesiące temu
rzydki chca pozamykac wszystkie firmy w polsce i polakow doprowadzic do nedzy.
bDmODAZL
😤😤😤😤
2 miesiące temu
Gazeta wrocławska niech napisze o zakażeniach w oddziale ZUS we Wrocławiu. Najgorsza sytuacja jest w wydziale zasiłków. Dyrekcja i behapowiec chcieli zamieść wszystko pod dywan i kazali chorym osobom pracować. ZUS nie chce zrobić pracownikom testów. Pracownicy robią je za własne pieniądze
Jdjrj
2 miesiące temu
U mnie w miescie w zakladach miescnych bylo 300 chorych wszyscy bezobjawow fajna ta choroba
...
Następna strona