Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Firmy blokowały zakopiankę. GDDKiA zapewnia, że nie zalega z płatnościami

"Dementujemy informację jakoby Oddział GDDKiA w Krakowie zalegał z jakimikolwiek płatnościami" - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Odnosi się w ten sposób do protestu, który miał miejsce na zakopiance w ubiegłym tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
GDDKiA zapewnia, że nie zalega z żadnymi płatnościami wobec wykonawców

W piątek około południa firmy budujące zakopiankę zablokowały tę drogę, bo - jak twierdziły - od miesięcy nie mogą się doprosić zapłaty za wykonane prace. Zleceniodawcy mają im być winni od 10 do nawet 20 milionów złotych. Później pojawiały się informacje o nawet 44 mln zł. O proteście informowaliśmy w money.pl.

Nowa zakopianka ma być w pełni gotowa dopiero po 2021 roku. Równocześnie na trzech odcinkach budują ją trzy firmy, jedna polska i dwie włoskie. Rzecz jasna podwykonawcami jest wiele innych firm. Mniej więcej 15 z nich, należących głównie do przedsiębiorców z Podhala, skarży się na brak płatności ze strony głównych wykonawców.

Piątkowy protest odbył się w newralgicznym miejscu - na skrzyżowaniu starej i nowej zakopianki, pod którym powstaje tunel. Samochody z plakatami zablokowały trasę na kilkanaście minut.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Wykonawcy podkreślają, że GDDKiA ma wobec nich spore zaległości.

Dyrekcja jednak tych informacji nie potwierdza. "Dementujemy informację podane przez zarząd IDS-BUD i ALTIS-HOLDING jakoby Oddział GDDKiA w Krakowie zalegał z jakimikolwiek płatnościami. Terminowo wywiązujemy się z należnych płatności" - napisała na Twitterze.

Budowa S7 od Lubnia do Rabki Zdroju rozpoczęła się w 2016 r. Umowa na budowę odcinka Lubień – Naprawa podpisana została 29 czerwca 2016 r. z polsko-ukraińskim konsorcjum przedsiębiorstw: IDS-BUD S.A z Warszawy i Korporacją ALTIS-HOLDING z Kijowa. Dokładny koszt budowy wynosi 521 519 095,35 złotych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-05-2020

IQ-50Czy GDDK i A rżnie głupa,czy wykonawcy.Ja twierdzę że GDDK i A na 1000%.

25-05-2020

DankaPolska w pełnej krasie..

26-05-2020

alfAkurat wykonawcom chciałoby się blokować, gdyby dostali kasę.

Rozwiń komentarze (23)