Notowania

Frankowicze kontra banki. Przełomowa decyzja sądu

Jeżeli kredytobiorca może wygrać sprawę, to nie ma sensu, żeby w trakcie procesu spłacał bankowi raty - uznał Sąd Okręgowy w Warszawie. To może być przełomowa decyzja w tego typu sprawach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Sąd Okręgowy w Warszawie wydał zabezpieczenie, które może być przełomem w walce frankowiczów z bankami

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", decyzja stołecznego sądu nie przesądza jeszcze o wyroku w sprawie przeciwko Getin Noble Bankowi.

Frankowicze, którzy wytoczyli proces bankowi Leszka Czarneckiego, poprosili sąd o wydanie zabezpieczenia. Uznali bowiem, że skoro sytuacja finansowa Getinu jest nienajlepsza, to w razie wygranej przez nich sprawy może on być niewypłacalny.

Wpadli więc na pomysł, że skoro istnieje takie ryzyko, to może nie powinni oni płacić należnych bankowi rat przez czas trwania procesu. I jeśli wygrają sprawę, to już na tym zyskają. Nawet jeśli bank nie będzie w stanie oddać im pieniędzy.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Nie bez wpływu na decyzję sądu pozostała tzw. afera KNF. "Okolicznośc została uprawdopodobniona przez powodów załączoną do wniosku o udzielenie zabezpieczenia transkrypcją stenogramu rozmowy Leszka Czarneckiego z przewodniczącym KNF Markiem Chrzanowskim" - napisał sąd w uzasadnieniu.

Nowe składki ZUS w 2020 r. Zapowiada się rekordowa podwyżka
Rekordowe składki ZUS w 2020 r. Przedsiębiorcy za jednolitym system składek

- Wydane uzasadnienie stanowi bardzo duże ułatwienie dla kredytobiorców i zabezpiecza ich interes ekonomicznych w przypadku potencjalnej niewypłacalności danego banku - mówi "DGP" adwokat Anna Wolna-Sroka.

Taka decyzja nie podoba się Związkowi Banków Polskich. - Jest ogromna różnica miedzy pogarszającą się sytuacją sektora a ryzykiem upadłości poszczególnych podmiotów - mówi Jerzy Bańka, wiceprezes ZBP.

Płaca minimalna w górę. Rząd premiera Morawieckiego daje sporą podwyżkę
Wynagrodzenie minimalne w górę. Rada Ministrów przyjęła projekt ministerstwa pracy

Wskazuje również, że lepiej było to rozwiązać w inny sposób. Na przykład taki, że klient płaci raty do sądowego depozytu. I po zakończeniu procesu sąd wypłaci je temu, kto sprawę wygra.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: frankowicze, bank, sąd, franki, getin noble bank, bankowość, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-08-2019

NiesprawiedliweTakim to dobrze kurs po 4 zł płaczą ze duże raty i im odadza a jak był po 2 zł ale tyś głupi ze we frankach nie bierzesz tak prawie każdy z was mówił … Czytaj całość

28-08-2019

AniaTrudno. Trzeba było brać w rodzimej walucie, ale centusie skąpili każdego grosza, bo musieli mieć wielkie domy!

28-08-2019

Gjvjy6Brawo!!!!!!!! Bańka daj se siana!!!!!!!! Wasz koniec nadchodzi....koniec banksterki i lichwy w Polsce!!!!!!! Wyrok TSUE was zmiecie!!!!!!!! Nie pomoze … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (83)